Strona główna 0_Slider Mieszkańcy gminy Marcinowice dziękują za plony

Mieszkańcy gminy Marcinowice dziękują za plony [FOTO]

0

Mszą świętą w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Śmiałowicach rozpoczęło się tegoroczne święto plonów gminy Marcinowice, ale to nie Śmiałowice są gospodarzem uroczystości i zabaw, a miejscowość Klecin. Korowód dożynkowy miał kilka kilometrów, a okazałe wieńce przywieziono traktorami. I nikogo nie zniechęcił padający od czasu do czasu deszcz.

Boisko i tereny przyległe zamieniły się w prawdziwe miasteczko ze sceną w punkcie centralnym. To tu przy udziale wójta i starostów dożynek zostały wręczone odznaczenia “Zasłużony dla rolnictwa” przyznawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przed sceną ustawiono piękne wieńce dożynkowe, przygotowane przez każde z sołectw. Wsie prześcigały się w pomysłach na swoje stoiska, gdzie można spróbować smakołyków przygotowanych przez koła gospodyń i lokalne stowarzyszenia. Na fanów rolnictwa czeka niezwykła kolekcja ciągników, odrestaurowanych przez Zbigniewa Walczaka z Marcinowic.

Uroczystości uświetniło Misterium chleba w wykonaniu Zespołu Mokrzeszów, a także koncert zespołu Akacjowe Śpiewule. W strefie zabawy na dzieci czekają dmuchane zamki i zjeżdżalnie, stoisko z zabawkami, lody, gofry, granity, a także stanowiska edukacyjne.

Zabawa potrwa do późnych godzin nocnych, a o muzykę do tańca zadbają konferansjer PRO Kamil Zięba i DJ Paweł Kmiecik z Dolnośląski DJ Team.

/red./

Poprzedni artykuł102. rocznica Bitwy Warszawskiej z kapryśną pogodą [FOTO]
Następny artykułSetki rysunków ze Świdnicy. Zakończył się I Festiwal Miejskiego Szkicowania [FOTO]