Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Kalendarz wydarzeń weekendowych

Co? Gdzie? Kiedy? Kalendarz wydarzeń weekendowych

0

Nieco mniej niż w poprzednich tygodniach imprez szykuje się w powiecie świdnickim w ten weekend, jednak kilka wydarzeń, które wato wziąć pod uwagę podczas planowania aktywnego wypoczynku. Gdzie warto się wybrać?

Mistrzostwa Polski w Skokach przez przeszkody Wierzbna-Biały Las (czwartek-niedziela)

Stajnia Wierzbna – Biały Las po raz kolejny będzie organizatorem ogólnopolskich zawodów jeździeckich. W dniach 18-21 sierpnia na terenie powiatu świdnickiego rozegrane zostaną bowiem Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody 2022. – W panelu zgłoszeń mamy 112 jeźdźców i amazonek w kategoriach: Seniorzy, Młodzi Jeźdźcy, Juniorzy, Ladies Cup i Dzieci. Łącznie będziemy gościć aż 181 koni z całej Polski! – komentują organizatorzy przedsięwzięcia.

Harmonogram zawodów:https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/864

Warsztaty ceramiczne w Żarowie (sobota)

W ramach projektu Żarów Zmysłów – dotknij – 20 sierpnia od godz. 10.00 do 13.00 na Skwerze Kulmiza w Żarowie zaplanowano Warsztaty ceramiczne – biżuteria, sztuka użytkowa. Zajęcia skierowane do dzieci w wieku powyżej 7 lat. Warsztaty prowadzi Magdalena Sienicka.

Kolej w miniaturze. Wystawa w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej (sobota-niedziela)

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej zaprasza do zwiedzania modeli kolejowych z kolekcji Pana Adama Borysiaka, którego pasją jest budowa od podstaw modeli kolejowych w mało popularnej skali 1:32, szerokość toru to 45mm. Wszystkie modele wykonane są w całości z metalu, są to wierne kopie oryginalnego taboru z lat 1975-1985.

Wystawa „Kolej w miniaturze” będzie prezentowana w weekend 20 i 21 sierpnia w godz. 10.00 – 16.00. Więcej informacji – TUTAJ.

Śmiałowickie zabawy strażackie (sobota)

W sobotę 20 sierpnia o godz. 15.00 OSP Śmiłowice zaprasza wszystkie dzieci do aktywnego spędzenia czasu na „6 Śmiałowickich Zabawach Strażackich”. Jak co roku przygotowano moc atrakcji. Dla uczestników  słodki bufet gratis. Dla dorosłych napoje, przekąski na zimno i na ciepło. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup Aparatu Ochrony Dróg Oddechowych dla  śmiałowickiej jednostki. Zapisy do poszczególnych kategorii wiekowych od 14.30.

Kino plenerowe na świdnickim Rynku (sobota)

Festiwal Filmowy Spektrum w ramach zapowiedzi nadchodzącej 8. edycji wydarzenia zaprasza na pokazy plenerowe. Pierwszy zaplanowano 20 sierpnia o godz. 20:30. Zaprezentowany zostanie film „Najgorszy człowiek na świecie” w reż. Joachima Triera. Wstęp wolny.

Rekreacyjny Turniej Badmintona w Witoszowie Dolnym (niedziela)

W niedzielę, 21 sierpnia w Hali Sportowej w Witoszowie Dolnym odbędzie się Rekreacyjny Turniej Badmintona o Puchar Wójta Gminy Świdnica. – Szykuje się świetna okazja, by aktywnie spędzić wakacyjną niedzielę przy okazji dobrze się bawiąc. Nauczeni doświadczeniem z ubiegłego roku wiemy, że emocji i wspaniałej rywalizacji na pewno nie zabraknie. Serdecznie zapraszamy chętnych w wieku: 9 – 60+ do zapisów. Dla wszystkich uczestników Sołectwo Witoszów Dolny ufundowało mały słodki poczęstunek – zaprasza organizator. Zapisy od 11.30.

Szczegóły w regulaminie – https://tiny.pl/wxh82

Festiwal Młodych. Święto kolorów i baniek mydlanych w Jaworzynie Śląskiej (niedziela)

Ze względu na deszczową aurę – 30 lipca – Festiwal kolorów i baniek mydlanych został przeniesiony na 21 sierpnia. – To będzie święto radości. Nasza impreza skierowana jest do wszystkich, bez wyjątków i bez ograniczeń wiekowych. Poczuj magię zabawy, obrzucaj się kolorowymi proszkami holi i puszczaj bańki mydlane ze swoimi znajomymi. Sobotnie popołudnie wypełni radość i uśmiech. Czekają na Was animacje, konkursy i zabawy. A to wszystko przy skocznych dźwiękach muzyki rozrywkowej w wykonaniu świetnego DJ’a – zaprasza Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej.

Zabawa z barwnymi proszkami w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się w ramach ogólnopolskiej trasy – „Holi Święto Kolorów”. – Przygotowaliśmy dla Was aż 9 kolorów proszków. Nasi DJe zagrają tak, abyście nawet na moment nie przestali się bawić. Do tego kolorowa wata cukrowa, kolorowe okulary, bazooki CO2 i strefa foodtruck. Daj się ponieść kolorowemu szaleństwu! Przyjdź ze swoimi znajomymi i wspólnie pokolorujcie się nawzajem w rytm najlepszej muzyki granej przez naszych Djów – zapraszają organizatorzy i jak informują ze względów bezpieczeństwa na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia własnych proszków. Wstęp wolny, start o 16.00 na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej.

/opr. red./

Poprzedni artykułKonkurs na najlepszą sztukę teatralną rozstrzygnięty. Jednym z wygranych dramat „E(ro)tycznie”
Następny artykułLokomotywy i wagony w miniaturze. Muzeum Kolejnictwa zaprasza na wyjątkową wystawę