Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Lokomotywy i wagony w miniaturze. Muzeum Kolejnictwa zaprasza na wyjątkową wystawę

Lokomotywy i wagony w miniaturze. Muzeum Kolejnictwa zaprasza na wyjątkową wystawę

0

Lokomotywy jak ST44, ST43, SP45, wagony osobowe 43A i wiele innych w mało popularnej skali 1:32 będzie można zobaczyć na wystawie czasowej „Kolej w miniaturze”. Jedyna taka makieta w Polsce z miniaturowymi modelami taboru z lat 1975-1985 prezentowana będzie w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej tylko w ten weekend – 20 i 21 sierpnia.

Miniaturowa kolej prezentowana w Jaworzynie Śląskiej w 2021 roku, fot. Adam Borysiak

Zapraszamy Was do zwiedzania modeli kolejowych z kolekcji Pana Adama Borysiaka, którego pasją jest budowa od podstaw modeli kolejowych w mało popularnej skali 1:32, szerokość toru to 45mm. Wszystkie modele wykonane są w całości z metalu, są to wierne kopie oryginalnego taboru z lat 1975-1985 – zachęca jaworzyńskie muzeum.

Modelarz i miłośnik kolejnictwa ze Stargardu, z zawodu złotnik, w najdrobniejszych szczegółach odwzorowuje oryginalne pociągi a także całą infrastrukturę kolejową. Miniaturowe lokomotywy, wagony i inne elementy kolejowego świata tworzy skomputeryzowane. Nie tylko więc mogą jeździć po torach, ale też chociażby wydawać dźwięki zbliżone do tych w rzeczywistości.

Pokaz w muzeum to 16 modułów, które po zmontowaniu da owal o wymiarach 12m x 4m. Jest to jedyna w Polsce taka makieta, gdzie prezentowane będą takie lokomotywy jak ST44, ST43, SP45, wagony osobowe 43A i inne – dodaje.

Wyjątkowa kolekcję będzie można oglądać w weekend – 20 i 21 sierpnia w godz. od 10.00 do 16.00. Wystawa czasowa dostępna będzie w hali parowozowni w ramach zwiedzania Muzeum. Szczegóły na temat biletów – TUTAJ.

/oprac. AN/
/materiały,informacje, fotografia – facebook Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej i Adam Borysiak/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Kalendarz wydarzeń weekendowych
Następny artykułPrzebudowany za 10 milionów złotych stadion jak twierdza dla niepełnosprawnych