Strona główna 0_Slider Walki rycerzy, kramy rzemieślników i muzyka folkowa. Podróż do przeszłości podczas jarmarku...

Walki rycerzy, kramy rzemieślników i muzyka folkowa. Podróż do przeszłości podczas jarmarku średniowiecznego [FOTO]

0

Średniowieczny obóz, rycerskie potyczki, dworskie tańce, dawna kuchnia oraz opowieści o dawnych rzemiosłach. To wszystko czekało na miłośników historii, którzy wybrali się na jarmark średniowieczny do Wierzbnej.

W sobotę teren pałacu pocysterskiego ponownie zamienił się średniowieczny obóz, który ożył dzięki barwnie odzianym rekonstruktorom. Podczas imprezy odbyły się walki wojów, a dzielni rycerze walczyli na ubitej ziemi o tytuł czempiona z Wierzbnej. W tym samym czasie piękne niewiasty, odziane w średniowieczne stroje i kreacje, prezentowały swoje wdzięki podczas dworskich tańców.

Goście mogli też podziwiać kramy kupców oraz rzemieślników, biorąc również udział w warsztatach, a także skosztować słowiańskiej kuchni. Nie zabrakło przy tym dodatkowych atrakcji w postaci gier i zabaw. Na zakończenie Jarmarku Średniowiecznego odbył się koncert świdnickiego zespołu Berkanan, wykonującego muzykę z pogranicza folk i etno.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułOdszedł Ryszard Pietrzykowski. „Legenda świdnickiej piłki ręcznej, oddany do reszty klubowi, zawodnikom i dyscyplinie”
Następny artykuł260. rocznica bitwy pod Burkatowem. Rekonstruktorzy stoczyli bój [FOTO/VIDEO]