Strona główna 0_Slider Przeszła z Nowoczesnej do Nowej Lewicy. Teraz wygrywa konkurs na nowe stanowisko...

Przeszła z Nowoczesnej do Nowej Lewicy. Teraz wygrywa konkurs na nowe stanowisko w Urzędzie Miejskim w Świdnicy

0

Magdalena Urbańska-Malucha, która zrezygnowała z członkostwa w Nowoczesnej i przeniosła się do Nowej Lewicy, wygrała konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora wydziału edukacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. To nowe stanowisko, nie wiadomo jednak, z jakiego powodu zostało utworzone.

Fot. UM w Świdnicy

Magdalena Urbańska-Malucha startowała do Rady Powiatu z komitetu wyborczego Nowoczesna. Wyborcy tej partii nie mają już przedstawiciela w radzie, bowiem wybrana przez nich pani radna przeniosła swoje sympatie polityczne na Nową Lewicę. Trzy osoby wystarczą, by powołać klub i tak też się stało 29 marca 2022 roku. – Jest to kolejny etap tworzenia struktur organizacji w naszym regionie i prac przy tworzeniu programu wyborczego do najbliższych wyborów samorządowych. Będę dążył do tego, aby Nowa Lewica najlepiej jak to tylko możliwe reprezentowała interesy mieszkańców Powiatu Świdnickiego oraz stanowiła realną alternatywę dla pozostałych komitetów wyborczych. Przed nami mnóstwo spotkań i rozmów z różnymi środowiskami. Jestem jednak pewien, że wspólnie z obecnymi samorządowcami, a także działaczami uda nam się stworzyć najlepszą ofertę programową dla mieszkańców naszego regionu – mówił w marcu przewodniczący Nowej Lewicy Powiatu Świdnickiego i szef klubu radnych, Krystian Werecki. Jak podaje radny Werecki, Klub Radnych Nowej Lewicy w Radzie Powiatu w Świdnicy tworzą Magdalena Urbańska-Malucha (przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania), Kazimierz Chajduga (przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Promocji) oraz Krystian Werecki (przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych). Krystian Werecki złożył mandat radnego, bo właśnie prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska powołała go na swojego zastępcę w miejsce Jerzego Żądło, który, podobnie jak Urbańska-Malucha w konkursie na stanowisko zastępcy dyrektora, był najlepszym kandydatem na stanowisko dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji (które notabene przez wiele lat nie było obsadzone).

Zarówno Werecki, jak i Urbańska-Malucha są w tej samej partii z prezydent Świdnicy. Oboje w ostatnich dniach są szczególnie przez Beatę Moskal-Słaniewską promowani.

Urząd Miejski w komunikacie wylicza kompetencje nowego nabytku Nowej Lewicy.  Urbańska-Malucha przez ostatnie 16 lat pracowała w Zespole Szkół Ekonomicznych jako nauczyciel zawodu. – Magdalena Urbańska-Michalak swoim bogatym wykształceniem, doświadczeniem zawodowym oraz znajomością niuansów polskiej oświaty spełniła nasze oczekiwania. Wykazuje się wysokimi kompetencjami i zaangażowaniem. Jestem przekonana, że poradzi sobie bardzo dobrze z powierzoną funkcją – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. Do konkursu stanęły cztery osoby – podaje magistrat.

Nie ma jednak słowa o tym, dlaczego została utworzona funkcja zastępcy dyrektora. Od ponad 20 lat wydziałem bez zastępcy kierował Tadeusz Niedzielski.

Zapytaliśmy, dlaczego utworzono to stanowisko, jakie jest uposażenie przewidziane dla zastępcy dyrektora wydziału. Czekamy na odpowiedź.

/red./

Poprzedni artykułWyścigowa droga „z piekła do nieba”! [FOTO]
Następny artykułWalki rycerzy, kramy rzemieślników i muzyka folkowa. Zbliża się Jarmark Średniowieczny w Wierzbnej