Strona główna 0_Slider Walki rycerzy, kramy rzemieślników i muzyka folkowa. Zbliża się Jarmark Średniowieczny w...

Walki rycerzy, kramy rzemieślników i muzyka folkowa. Zbliża się Jarmark Średniowieczny w Wierzbnej

0

Pod pałacem opackim 9 lipca będą się dziać rzeczy niebywałe. Ożyje średniowieczne obozowisko. Walkę stoczą wojowie i rycerze. Ze swoim towarem przybędą rzemieślnicy i kupcy. Zabrzmi też muzyka folkowa i etniczna. Przed nami Jarmark Średniowieczny w Wierzbnej.

Zaszczyt mamy wielki, ażeby zaprosić Was na Jarmark Średniowieczny w Wierzbnej! Cofniemy się do czasów, kiedy nasza Śląska Ziemia nie tylko żyzne plony dawała, ale też rodziła damy nadobne, kupców sprytnych, wojów przebiegłych, rzemieślników w swym fachu biegłych i rycerzy szlachetnych…

Kramy rzemieślników i kupców będą uginały się od towarów i wyrobów ich rąk. Wielu z nich metody i tajniki swej pracy Wam zdradzą, a i do zawodu Was przyuczą! U kaletnika skórę zszywać będziecie, u garncarza naczynia ulepicie, u kowala młoty stal ukształtują! Wielu innych rzemieślników.

Strzelcy pokażą, jak łukiem się obsługiwać. Pod ich wzrokiem sokolim szkolenie odpowiednie przejdziecie! Wojowie i rycerze, jak zawsze, odważnie na przeciwnika spojrzą i w wir walki się rzucą, ażeby najlepszego z nich wyłonić.

Ubiór w dawnych wiekach omówimy, pokazując piękne średniowieczne stroje i kreacje. Średniowieczne obozowisko ożyje dzięki barwnie odzianym rekonstruktorom, którzy czas swój poświęcają na studiowanie przeszłości.

To nie wszystko! Zmagania niebywałe w Wierzbnej będą miały miejsce! Konkurować ze sobą będą reprezentacje w Turnieju Wsi! Sołectwa śmiałków swych wystawią, ażeby wyłonić najznamienitsze Gospodynie, Gospodarzy i Gospodarzęta – zapowiada Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Jarmark Średniowieczny odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 lipca pod pałacem opacki w Wierzbnej.

Program wydarzenia:

12:00 Turniej Wsi Gminy Żarów
14:00 Otwarcie Jarmarku
15:00 Jak to dawniej bywało…
16:00 Turniej wojów i rycerzy
17:00 Wycieczka z przewodnikiem
18:00 Koncert świdnickiego zespołu Berkanan, wykonującego muzykę z pogranicza folk i etno.

Ponadto: warsztaty rzemieślnicze, gry, zabawy i wiele innych atrakcji.

/oprac. AN/
/Materiały – organizatora/

Poprzedni artykułPrzeszła z Nowoczesnej do Nowej Lewicy. Teraz wygrywa konkurs na nowe stanowisko w Urzędzie Miejskim w Świdnicy
Następny artykułWaldemar Woźniak wyzbierał ponad 5 ton na jednej ze świdnickich ulic [FOTO]