Strona główna 0_Slider Miasta partnerskie gminy Świdnica przekazały kolejną pomoc

Miasta partnerskie gminy Świdnica przekazały kolejną pomoc [FOTO]

0

5000 tys. euro przekazało gminie Świdnica partnerskie miasto Maldegem (Belgia). Francuskie miasto Ermont przesłało pomoc rzeczową obejmująca przybory szkolne.

Wpłata, którą w ostatnim czasie nadeszła z Maldegem, zasiliła konto przeznaczone na rzecz obywateli poszkodowanych w konflikcie zbrojnym przebywających w gminie. Wielu z nich wciąż potrzebuje wsparcia. Obecnie w dwóch miejscach instytucjonalnych wskazanych przez wojewodę dolnośląskiego (tj. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym i Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego) przebywa 107 osób, w tym 57 dzieci.

To kolejny, piękny gest solidarności ze strony naszych europejskich partnerów za który serdecznie dziękujemy. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi przyjaciółmi z Lampertheim, Maldegem, Ermont i wiemy, że i w tych miastach udzielana jest pomoc uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy. Dlatego tym bardziej dziękujemy panu burmistrzowi Koenraad Deceuninck wraz z radą miasta Maldegem i społecznością gminy oraz burmistrzowi Ermont Xavier Haquin wraz z mieszkańcami francuskiego miasta Ermont za przekazane wsparcie. Już w kwietniu tego roku, kiedy do gminy Świdnica przyjechał burmistrz Lampertheim Gottfried Stőrmer wiedzieliśmy, że organizacja pomocy dla obywateli Ukrainy będzie miała wymiar długofalowy. Stąd też kolejne otrzymane wsparcie finansowe i pomoc rzeczową z pewnością przeznaczymy na realizację tej długofalowej pomocy – podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek.

Chcesz pomóc, możesz przekazać darowiznę finansową!

Gmina Świdnica prowadzi zbiórkę finansową na rzecz poszkodowanych w konflikcie zbrojnym obywateli Ukrainy. Darowizny finansowe można przekazywać na wskazany numer rachunku bankowego 35 9575 0004 0000 1446 2000 0360.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułZaginęła Mika [Aktualizacja]
Następny artykułMoże to dziś znajdziesz tu przyjaciela? Trwa festyn z okazji Dnia Psa i Kota [FOTO]