Strona główna Konkursy Elvis żyje… w nowym filmie Luhrmanna. Historia króla rock and rolla w...

Elvis żyje… w nowym filmie Luhrmanna. Historia króla rock and rolla w kinach [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Jego legenda przetrwała śmierć, o której wciąż krąży mnóstwo niesamowitych teorii. Uwielbiany, a wręcz ubóstwiany przez miliony fanów na całym świecie król rock and rolla powraca jak żywy w nowym filmie Baza Luhrmanna. Swobodę stylu i ruchu scenicznego, z którego słynął największy amerykański gwiazdor, doskonale oddał wcielający się w jego rolę i wyjątkowo podobny do legendarnego muzyka – Austin Butler. Jak w całości udało się zrealizować biografię jednego z największych głosów wszech czasów? O tym już od tygodnia można się przekonać wybierając się do kina na film „Elvis”. To właśnie z tą wyczekiwaną premierą związany był nasz kolejny konkurs filmowy. Kto otrzymał bilety do Cinema3D w Świdnicy?

Biografią Elvisa Presley’a zajął się Baz Luhrmann, reżyser znany z takich produkcji jak na przykład ekranizacji „Romeo i Julii” z Leonardem Di Caprio z 1996 roku czy „Moulin Rouge” z Nicole Kidman z 2001 roku.

– Film opowiada o życiu i twórczości Elvisa Presleya (Butler), widzianych z perspektywy jego skomplikowanych relacji z enigmatycznym menadżerem „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (Hanks). Fabuła zgłębia złożoną znajomość Presleya z Parkerem, trwającą ponad 20 lat, od samych początków bezprecedensowej sławy Presleya. Tłem jest zmieniający się krajobraz kulturowy Ameryki i jej utrata niewinności. Osią historii jest jedna z najbardziej znaczących i wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley (Olivia DeJonge) – zapowiada Cinema 3D.

Film można oglądać w kinach od piątku, 24 czerwca. W Cinema3D w Świdnicy w najbliższym tygodniu na „Elvisa” można wybrać się w godz. 17.55 20.45. Szczegółowy repertuar można znaleźć – TUTAJ.

Kto wygrał bilety do świdnickiego kina?

To właśnie z tą wyczekiwaną premierą, a dokładnie z niepowtarzalnym i jedynym Elvisem był związany nasz kolejny konkurs filmowy. D wygrania było aż 16 biletów do Cinema3D w Świdnicy. By wziąć udział w zabawie należało w zgłoszeniu konkursowym napisać – Jakim utworem podbił Twoje serce Elvis Presley? (Swój wybór uzasadnij w kilku zdaniach). Najciekawsze odpowiedzi nagrodziło jury konkursowe. Po 4 bilety na dowolne seanse w Cinema3D otrzymali – Rafał Lebioda, Katarzyna Krzyż, Adrian Morawiecki i Marcin Rak. Gratulujemy!

Poniżej prezentujemy odpowiedzi laureatów konkursu:

Rafał LebiodaElvis żyje… Dosłownie i w przenośni. Żyje jako legenda a przede wszystkim legenda muzyki. Niezliczone utwory znane do dziś i poznawane przez nowe pokolenia. Dla mnie wybór jednego utworu jest wyzwaniem. Jeden z ulubionych to HOUND DOG, od którego rozpoczęła się historia Rock’ n Rolla jakiego znamy dziś. Bez wątpienia utwór ten to jedna z podwalin najbardziej popularnego gatunku muzycznego.

Katarzyna KrzyżMoim ulubionym utworem, które podbiło moje serce jest ballada pt. „Can’t Help Failling In Love”, ponieważ opowiada o szczerej, prawdziwej i wiecznej miłości…miłości bezinteresownej. Myślę, że każde pokolenie zarówno młodych jak i starszych osób doskonale zna tę piosenkę, a jej wyjątkowe i sentymentalne wykonanie przez Elvisa poruszy niejedno zarówno damskie jak i męskie serce, oraz pozwoli choć na chwilę przenieść się w czasie. Mnie zawsze przyprawia o gęsią skórkę i dzięki niej wierzę, że taka miłość jest możliwa!!!

Piosenka pochodzi z 1961 roku i właśnie wtedy młodziutki Elvis zaśpiewał ją po raz pierwszy – w swoim debiucie filmowym pt. „Blue Hawaii”, gdzie grał chłopaka, który świeżo po odbyciu służby wojskowej wraca na Hawaje i szuka swojego miejsca na ziemi.  Chociaż piosenkarka ma swoje korzenie we Francji pt.”Plaisir D’Amour ” i była śpiewana przez stulecia, to dopiero wersja wykonana przez Presleya zrobiła światową karierę, a jego  płyta sprzedała się w 2 milionach egzemplarzy.
Adrian MorawieckiJakim utworem podbił Twoje serce Elvis Presley? Z pewnością jest to utwór That’s Allright, Mama. Czyli pierwszy singiel, a później również utwór otwierający pierwszą pełną płytę Elvisa. Dlaczego ten utwór? To po prostu początek Królestwa Rock 'n’ Rolla, od tego utworu zaczęła się nie tylko kariera Presleya, ale również zaciekawienie i zamiłowanie ludzi do nowego, tworzącego się gatunku muzyki – rock 'n’ rolla. Z lekkim przymrużeniem oka, zadziorny, skoczny, porywający, a zarazem prosty muzycznie i technicznie. Chwilę po jego premierze, cały świat zakochał się w takich utworach.  I ta miłość trwa do dziś.
Marcin RakElvis Presley ma na swoich koncie wiele wspaniałych piosenek, które były, są i będą wielkimi hitami. Jednak największe emocje wywołuje u mnie utwór „In the ghetto”.
Utwór przedstawia życie w ciężkich warunkach, jakie panują w gettcie. Jest to bardzo wstrząsający tekst, który opowiada o narodzinach dziecka, którego nikt nie chce. Jest zimny i szary poranek, a kobieta, która rodzi to dziecko wie, że nie ma na nie pieniędzy. Autor stwierdza, że dziecko potrzebuje pomocy, bo inaczej wyrośnie z niego kolejny bandyta. Chłopiec dorasta, uczy się jak przetrwać w gettcie. Przez to, że doskwiera mu głód, musi nauczyć się kraść. Pewnego dnia młody mężczyzna kupuje pistolet i używając go, próbuje ukraść samochód. Chłopak, podczas nieudanej próby kradzieży, umiera.
Autor porusza tak trudny temat, bo chce ukazać światu problem, od którego wszyscy odwracają głowy. W czasie, gdy umiera jeden bandyta, rodzi się następny. A osoby, które urodziły się w ciężkich warunkach, najczęściej nie mają szans na uczciwe życie. Osoby z poza getta, nie pomagają tym biednym ludziom, ponieważ jest to dla nich niewygodny temat.
Dla mnie ta piosenka Elvisa jest niesamowita. Tak bardzo emocjonalna, poruszająca, wstrząsająca.
Pamiętam, gdy pierwszy raz słyszałem tą piosenkę. Słuchałem jej w ciszy i skupieniu. Wsłuchiwałem się w jej słowa. Starałem się je zrozumieć. Byłem niesamowicie poruszony. Do dzisiaj „In the ghetto” budzi we mnie ogromne emocje.
Piosenka „In the ghetto” jest smutna, przygnębiająca, ale porusza ważny temat. Elvis śpiewa to z wielkim zaangażowaniem. Jestem oczarowany tą piosenką i jego wykonaniem.

Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ.

/red./
/materiały – Cinema3D, Multikino/

Poprzedni artykułZapachy i smaki lata na lipcowym Targu Ziemi [FOTO]
Następny artykułRekonstruktorzy zaprosili do średniowiecza. Cesarzowa na świdnickim Rynku [FOTO]