Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Ostatni weekend lipca zapowiada się bardzo atrakcyjnie. W powiecie świdnickim i najbliższej okolicy szykuje się sporo wydarzeń, od wystaw, przez koncerty po spotkania fanów motoryzacji. W planach jest także święto kolorów, baniek mydlanych i muzyki.

Wernisaż wystawy Stowarzyszenia Kanon w świdnickiej Wieży Ratuszowej (piątek)

W Wieży Ratuszowej w Świdnicy wyjątkowe prace zaprezentują artyści, amatorzy, pasjonaci sztuki i wszelkich przejawów twórczych. Swoim zamiłowaniem do różnych form artystycznych na co dzień dzielą się w istniejącym ponad 15 lat świdnickim Stowarzyszeniu Kanon.

Na wernisaż wystawy prac plastycznych Stowarzyszenia Kanon zaprasza Świdnicki Ośrodek Kultury. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną prace – Zdzisławy Wolańskiej, Anny Mikuły, Tadeusza Trojana, Marty Spodniewskiej, Anny Kręty, Eweliny Pol, Ireny Stefańskiej, Krystyny Bielejewskiej, Zbigniewa Miciuły, Janiny Pacewicz, Teresy Mikołajewskiej, Lucyny Pająkowskiej i Piotra Brzezickiego. 29 lipca o godz. 17.00 w Wieży Ratuszowej w Świdnicy. Wstęp wolny.

Wernisaż wystawy Macieja Stanika „Ukraina w ogniu – Gdzie jesteś cywilizowany świecie” (piątek)

Obrazy wojny na Ukrainie – rozpaczy i bohaterskiego oporu ujęte zostały przez wyróżnianego fotoreportera Macieja Stanika, dokumentującego społeczne problemy i konflikty zbrojne na świecie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy oraz Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na otwarcie wystawy Macieja Stanika „Ukraina w ogniu – Gdzie jesteś cywilizowany świecie”.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 29 lipca o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.

XXIII Festiwal Bachowski w Świdnicy (piątek, sobota, niedziela)

Przed melomanami ostatnie trzy dni Festiwalu Bachowskiego. W programie są m.in. spektakle plenerowe, pikniki romantyczne, koncerty w holu dworca w Żarowie oraz w Kościele Pokoju w Świdnicy.

AKTUALNY SZCZEGÓŁOWY PROGRAM tegorocznego Festiwalu Bachowskiego można pobrać ze strony www.bach.pl [ZAKŁADKA PROGRAM]. Więcej o konkretnych wydarzeniach i ewentualnych zmianach w repertuarze można przeczytaj na facebooku Festiwalu Bachowskiego.

III Giełda Minerałów i biżuterii z kamieni w Zagórzu Śląskim (sobota, niedziela)

Piękne minerały oraz oryginalna biżuteria w jednym miejscu! III GIEŁDA MINERAŁÓW odbędzie się w Zagórzu Śląskim. Rejon bogaty w występowanie różnych minerałów, świeże powietrze i urokliwe widoki idealnie pasują do Kwiatów Ziemi. Podczas dwudniowego kiermaszu będzie można podziwiać minerały z Polski oraz z całego świata. Będą również Orgonity i moce w nich drzemiące, a dla najmłodszych warsztaty Geo Zabawa. Każdy znajdzie coś dla siebie.

III Giełda Minerałów i Biżuterii z kamieni szlachetnych i półszlachetnych odbędzie się w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Akwarium” w dniach 30 i 31 lipca w godz. 9.00 – 17.00

Festiwal młodych, święto kolorów i baniek mydlanych w Jaworzynie Śląskiej (sobota)

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na Stadion Miejski do wspólnej zabawy przy muzyce lokalnych, młodych wykonawców. Na scenie wystąpią Arthur Samuel (Artur Pojasek) i Mateusz Chochołek wraz z zaproszonymi gośćmi. A przed estradą będzie bardzo kolorowo. Stworzymy razem wielką chmurę kolorów z proszku holi i baniek mydlanych. Wieczorem będziecie mogli pobawić się przy muzyce DJ – zachęcają organizatorzy. Start 30 lipca o 16.00 na stadionie miejskim. Wstęp wolny.

Spotkanie „śladami historii” w Strzegomiu (sobota)

Charytatywny Maraton Zumby na basenie letnim w Strzegomiu (sobota)

VII Żarowskie Spotkanie Miłośników Motoryzacji (niedziela)

Żarowska Izba Historyczna oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie do oglądania pojazdów zabytkowych, kolekcjonerskich, unikalnych, specjalnych, sportowych, tuningowych i militarnych podczas VII Żarowskiego Spotkania Miłośników Motoryzacji.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 31 lipca 2022 r. na Targowisku Miejskim i przyległym parkingu w Żarowie przy ul. Dworcowej, w godzinach 14:00-19:00.

Plenerowy piknik i spektakl dla dzieci w Lutomi Górnej (niedziela)

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy zaprasza dzieci w niedzielę, 31 lipca na godz.16.00 do Lutomi Górnej, na boisko sportowe na spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Maska z Krakowa. Jest to ekologiczny spektakl teatralny, który uczy przez zabawę. To wesoła lekcja ekologii, oprawiona wyjątkową muzyką, kostiumami i scenografią. Zakręcony spektakl i moc atrakcji dla dzieci. Tańce połamańce, wesołe piosenki, animacje dla najmłodszych, a przede wszystkim moc pozytywnej energii. Wszystko w ramach plenerowego rodzinnego pikniku. Wstęp wolny.

/opr. asz/

Poprzedni artykułPonad milion złotych na fundusz sołecki w gminie Świdnica
Następny artykułWzmacniają drugą linię…