Strona główna Sport Piłka nożna Wzmacniają drugą linię…

Wzmacniają drugą linię…

0

Klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica przedstawia piątego zawodnika, który w sezonie 2022/2023 reprezentować będzie nasze barwy w drużynie seniorów. To drugi już gracz, który trafia do nas w tym okienku transferowym z trzecioligowej Ślęzy Wrocław, a przez trenera Grzegorza Borowego szykowany jest na bok pomocy.

Po Kornelu Traczyku (Ślęza Wrocław), Oskarze Trzepaczu (Piast Żmigród), Kamilu Moskwie (MKP Wołów) i Michale Orzechowskim (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), tym razem mamy przyjemność przedstawić Piotra Kotylę. 22-letni pomocnik trafia do Świdnicy z czołowej ekipy makroregionalnej III ligi – Ślęzy Wrocław. Nasz nowy zawodnik jest wychowankiem Polonii Trzebnica, z której trafił do młodzieżowych drużyn Śląska Wrocław, gdzie występował w rozgrywkach wojewódzkich i makroregionalnych.

Kolejne półtora sezonu  (2017/2018 i runda jesienna 2018/2019) Piotr Kotyla spędził w Trzebnicy, by wiosną 2019 roku zameldować się w trzecioligowej Ślęzie Wrocław. Jako 19-latek rozegrał w rundzie rewanżowej na boiskach makroregionalnej III ligi 12 spotkań, strzelając gola przeciwko Stilonowi Gorzów Wielkopolski. Kolejne półtora roku to dalsza gra w ekipie wrocławskiej, gdzie licznik występów na boiskach III ligi wyniósł 51 meczów. W rundzie rewanżowej sezonu 2021/2022 Piotr Kotyla znów reprezentował barwy Polonii Trzebnica (IV liga), przebywając tam na zasadzie wypożyczenia.

Teraz przychodzi czas na zmianę otoczenia. 22-letni pomocnik Piotr Kotyla na zasadzie transferu definitywnego przenosi się ze Ślęzy Wrocław do IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Witamy nowego zawodnika na pokładzie, życząc mu dużo zdrowia i samych udanych występów w biało-zielonych barwach – informuje klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica.

/MDvR/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułPrzebudowa przejść dla pieszych za ponad pół miliona złotych [FOTO]