Strona główna 0_Slider W Świdnicy stanie nowy pomnik? Chcą upamiętnić uczestników Powstania Warszawskiego

W Świdnicy stanie nowy pomnik? Chcą upamiętnić uczestników Powstania Warszawskiego

0

Chęcią oddania czci oraz upamiętnienia żołnierzy i cywilów walczących w Powstaniu Warszawskim uzasadniana jest propozycja budowy nowego pomnika na terenie Świdnicy. Monument przedstawiający symbol Polski Walczącej miałby stanąć na rondzie u zbiegu ulic Kopernika i Kliczkowskiej.

Uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego na rondzie Powstańców Warszawy 1944 roku w Świdnicy (1 sierpnia 2021)

Z wnioskiem o upamiętnienia uczestników Powstania Warszawskiego zwróciło się Dolnośląskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji „Road Runners MC” w Świdnicy [obecnie inicjatorzy działają pod nazwą Black Devils, a pomysł wspiera Świdnicka Grupa Biegowa – red.]. Wzniesienie pomnika w obrębie Ronda im. Powstańców Warszawy 1944 roku oddaje cześć i pamięć żołnierzom i cywilom walczącym o wyzwolenie i niepodległość Polski podczas największego zrywu narodowego w czasie II wojny światowej – wyjaśnia Renata Kogut z wydziału dróg i infrastruktury miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Decyzję w sprawie wyrażenia zgody na wzniesienie pomnika z metalu w formie symbolu Polski Walczącej podejmą podczas najbliższego posiedzenia świdniccy radni. Wzniesienie pomnika zostanie sfinansowane przez inicjatorów. Obecnie trwają już roboty związane z tworzeniem monumentu.

W ubiegłym roku, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na rondzie im. Powstańców Warszawy 1944 roku odbyła się uroczystość, którą zorganizowała Świdnicka Grupa Biegowa, Świdnica Rally, świdnicki oddział Road Runners MC oraz Urząd Miejski w Świdnicy.

/mn/

Poprzedni artykułSzukacie ochłody? Kurtyna wodna powróciła na świdnicki Rynek [FOTO]
Następny artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19