Strona główna Wydarzenia Świdnica Szukacie ochłody? Kurtyna wodna powróciła na świdnicki Rynek

Szukacie ochłody? Kurtyna wodna powróciła na świdnicki Rynek [FOTO]

0

Według prognoz synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najbliższych dniach będzie nam towarzyszyć słoneczna, ciepła, a nawet upalna aura. Już od czwartku ochłody będzie można szukać na świdnickim Rynku, gdzie uruchomiona zostanie wodna kurtyna należąca do Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na czwartek, 23 czerwca

  • W dzień zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 25°C na południu do 29°C na północy. Wiatr słaby, zmienny.
  • W nocy z czwartku na piątek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 16°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

  • W dzień zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C. Wiatr słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wolny wzrost temperatury od 11°C do 13°C. Wiatr na ogół słaby, północno-wschodni i wschodni.
  • W nocy z czwartku na piątek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 13°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 11°C do 13°C. Wiatr słaby stopniowo wzmagający się do dość silnego, południowo-wschodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na piątek, 24 czerwca

  • W dzień zachmurzenie małe pod koniec dnia na południu wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.
  • W nocy z piątku na sobotę na północy regionu w dalszym ciągu zachmurzenie małe stopniowo wzrastające do umiarkowanego, na południu regionu natomiast zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

  • W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 13°C do 15°C. Wiatr dość silny i porywisty, południowo-wschodni.
  • W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże. W drugiej połowie nocy przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu. Spadek temperatury od 14°C do 12°C. Wiatr dość silny i porywisty, południowo-wschodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na sobotę-niedzielę, 25-26 czerwca

Zachmurzenie umiarkowane i duże. W nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę miejscami przelotne opady deszczu, na południu regionu w dzień możliwe burze. Temperatura minimalna od 15°C do 18°C, w rejonach podgórskich od 14°C do 16°C. Temperatura maksymalna od 29°C do 31°C, w rejonach podgórskich od 27°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy do 60 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) w sobotę przelotne opady deszczu oraz burza. Temperatura od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy do 60 km/h.

/IMGW, mn/

Poprzedni artykułTrwa remont drogi powiatowej z Bystrzycy Górnej do Bojanic [FOTO]
Następny artykułW Świdnicy stanie nowy pomnik? Chcą upamiętnić uczestników Powstania Warszawskiego