Strona główna Sport Inne Po raz kolejny będą szukać następców znanego olimpijczyka

Po raz kolejny będą szukać następców znanego olimpijczyka

0

Dwa dni na malowniczych trasach gminy Jaworzyna Śląska, reprezentanci klubów kolarskich z całej Polski i plejada najbardziej utytułowanych polskich kolarzy z medalistą olimpijskim z Nowic Tadeuszem Mytnikiem na czele. Przed nami VIII edycja wyścigu „Szukamy następców Tadeusza Mytnika”. Po raz pierwszy wyścig odbędzie się w formule dwudniowej. Będzie moc, sportowe emocje i mnóstwo dobrej zabawy.

To będzie z całą pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń kolarskich w Polsce. Na trasie wyścigu „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika” będzie się ścigać kilkuset zawodników z klubów kolarskich z całej Polski. Po raz pierwszy wydarzenie zorganizowane zostanie w formule dwudniowej. W sobotę, 2 lipca zawodnicy pojadą w doskonale znanej z poprzednich edycji jeździe indywidualnej na czas. Start i meta zlokalizowane zostaną w Nowicach, a trasa przebiegać będzie przez Piotrowice Świdnickie, Nowice, Bolesławice i Jaworzynę Śląską. Do pokonania będzie maks. 13 km. W niedzielę, 3 lipca zawodnicy wystartują wspólnie i będą musieli kilkukrotnie pokonać 10-kilometrowy odcinek na trasie Jaworzyna Śląska – Czechy – Pastuchów – Piotrowice Świdnickie – Jaworzyna Śląska. Start i meta zlokalizowane będą w Jaworzynie Śląskiej. W wyścigu mogą wziąć udział zawodnicy w każdym wieku – zrzeszeni, którzy posiadają aktualną licencję kolarską i ważne badania lekarskie oraz niezrzeszeni po wypełnieniu oświadczenia (w dniu zawodów). Dzieci startują za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów, w ich obecności.

Tradycyjnie w wyścigu weźmie udział plejada najbardziej utytułowanych polskich kolarzy: Tadeusz Mytnik – srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Montrealu, Józef Beker – olimpijczyk z 1964 roku z Tokio, Mieczysław Żelaznowski – trener Dolmelu Wrocław i takich zawodników jak sp. Ryszard Szurkowski, Jan Brzeźny – dwukrotny zwycięzca Tour de Pologne, Jan Fałtyn – srebrny medalista mistrzostw świata w San Cristobal w 1977 roku, Rajmund Zieliński – triumfator Tour de Pologne w 1964 roku, czy Józef Gawliczek – zwycięzca Tour de Pologne w 1966 roku.

Na mecie na najlepszych czekać będą atrakcyjne nagrody, a po sportowych emocjach na trasie wyścigu organizatorzy zapraszają na piknik, który odbędzie się 2 lipca na terenie „Koziarni” w Nowicach i 3 lipca na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej. – Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowujemy szereg atrakcji tak, aby każdy, kto zdecyduje się spędzić z nami weekend 2-3 lipca, dobrze się bawił. Na najmłodszych będzie czekać strefa dmuchańców – mówi Rafał Kwiatkowski, prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina”. Strefę kulinarną zapewnią koła gospodyń wiejskich z gminy Jaworzyna Śląska. 2 lipca – z Nowic, 3 lipca – z Bolesławic i Pastuchowa. Organizatorami wydarzenia są Miejski Klub Sportowy Karolina Jaworzyna Śląska, Stowarzyszenie „Nowice – nasza wieś” oraz Gmina Jaworzyna Śląska.

W organizację włącza się corocznie także sam Tadeusz Mytnik – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w naszym kraju, członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który pierwsze sportowe kroki stawiał właśnie w gminie Jaworzyna Śląska, w MKS „Karolina”. – Moja pasja rodziła się tu, w Nowicach. Dziś, po latach chcemy nauczyć młodych ludzi, że cechą dobrego sportowca jest pokora, że właśnie poprzez sport mogą w pełni siebie poznać i poczuć swoją wartość. Cieszę się bardzo, że po tylu latach się przydałem, jestem tutaj i że to wydarzenie nabrało takiego rozpędu – tłumaczy Tadeusz Mytnik.

Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie www.mkskarolina.com.

Wyścig wiąże się z tymczasowymi utrudnieniami dla mieszkańców.

/UM Jaworzyna Śląska/

Poprzedni artykułDebata nad raportem o stanie miasta już w piątek. Radni zadecydują o absolutorium dla prezydent Świdnicy
Następny artykułUczennica o wielkim sercu. Marysia obcięła włosy, by pomóc chorym dzieciom