Strona główna 0_Slider Uczennica o wielkim sercu. Marysia obcięła włosy, by pomóc chorym dzieciom

Uczennica o wielkim sercu. Marysia obcięła włosy, by pomóc chorym dzieciom

0

Marysia Kowalska jest uczennicą trzeciej klasy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie. Dziewczynka postanowiła ściąć swoje długie włosy, by pomóc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom. Mieszkanka gminy Świdnica na swojej komunii zbierała również datki. Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane Fundacji Gajusz, prowadzącej łódzkie Hospicjum dla dzieci.

O wielkim sercu swojej uczennicy poinformowała na swoim facebooku Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pszennie. Marysia Kowalska z klasy III b obcięła włosy, aby uzyskane ze sprzedaży pieniądze przekazać Fundacji Gajusz, prowadzącej Hospicjum dla dzieci w Łodzi. Marysia na swojej komunii poprosiła również gości, żeby nie kupowali jej kwiatów czy słodyczy, a w zamian wrzucili do puszki otrzymanej od fundacji dowolny datek. Uzbierane w ten sposób pieniądze zostały również wpłacone na konto fundacji, która pomaga dzieciom przewlekle i nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom.

Fundacja Gajusz powstała pewnej zimowej nocy 1998 roku na dziecięcym oddziale onkologicznym w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi. Tisie Żawrockiej-Kwiatkowskiej, założycielce, zabrakło wówczas nadziei. Jej syn Gajusz miał 8 miesięcy. Przebywał w szpitalu prawie od urodzenia. Lekarze zaczęli przygotowywać matkę na jego śmierć. Obiecała wtedy, że jeśli maluch przeżyje, założy fundację, która będzie opiekowała się chorymi, potrzebującymi dziećmi. Kilka dni później Gajusz wyzdrowiał, a ona dotrzymała słowa. Fundacja Gajusz każdego roku wspiera ponad 900 rodzin, które znalazły się w kryzysowej sytuacji. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, całodobową opiekę, spełnia marzenia.

/oprac. AN/
/informacje – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pszennie oraz Fundacja Gajusz/

Poprzedni artykułPo raz kolejny będą szukać następców znanego olimpijczyka
Następny artykułRada Seniorów w nowym składzie. Wybrano członków na trzecią kadencję