Strona główna Artykuł sponsorowany Jak przejść do Orange Flex?

Jak przejść do Orange Flex?

0

Orange Flex to elastyczna propozycja usług komórkowych dla wszystkich. Możesz przejść do Flex zarówno jako osoba prywatna, jak i właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej. W obu przypadkach zyskasz dostęp do superszybkiej sieci 5G, samodzielnej obsługi wszystkich usług z poziomu aplikacji mobilnej, a także do Sklepu Flex z wyjątkowymi rabatami na sprzęty; i wiele więcej. A czy przeniesienie numeru do Orange Flex jest darmowe? Jak wygląda cały proces?

Jak przejść do Orange Flex od innego operatora?

Przeniesienie numeru do Orange Flex rozpoczyna pobranie darmowej aplikacji o tej samej nazwie. Apka będzie centrum dowodzenia przez cały okres korzystania z tej elastycznej sieci komórkowej. Przy pomocy apki zrobisz wszystko – napiszesz na czacie do konsultanta, kupisz interesujący Cię pakiet (tzw. Plan), wyślesz znajomemu nadprogramowe gigabajty czy zamówisz hulajnogę elektryczną w Sklepie Flex. No i, oczywiście – przeniesiesz numer.

Masz już apkę? W takim razie pozostają Ci następujące kroki:

 • Wybierz Plan komórkowy – spośród 5. dostępnych: z 25 GB za 15 zł, 30 GB za 30 zł, 45 GB za 35 zł, 80 GB za 50 zł lub 150 GB za 80 zł.
 • Załóż konto Flex – wypełnij krótki formularz i podaj nr telefonu, który chcesz przenieść do Orange Flex, po czym potwierdź go w aplikacji, wpisując kod otrzymany SMS-em.
 • Wybierz datę przeniesienia numeru do Orange Flex – jeśli znasz datę zakończenia trwania umowy u obecnego operatora, to podaj ją w apce. Jeżeli nie wiesz, kiedy mija termin jej obowiązywania, to nie musisz przeglądać wszystkich swoich papierów. Wystarczy, że wybierzesz opcję „Jak najszybciej i bez opłat”, a Orange Flex sprawdzi datę końca Twojej umowy i przeniesie Twój numer do siebie od razu, gdy będzie to możliwe. Wszystko bezpłatnie!
 • Zamów SIM – z dowozem kurierem pod Twoje drzwi za 0 zł albo odbiorem osobistym w punkcie Orange, również za darmo. Możesz też wybrać bezpłatną e-SIM.
 • Potwierdź swoją tożsamość – weryfikując ją logowaniem do banku lub wrzuceniem swojego selfie i zdjęcia dokumentu. Żadne z tych danych nie będą przechowywane.
 • Po przeniesieniu numeru zapłać za wybrany Plan – kartą, którą możesz podpiąć pod apkę, by płatności dokonywały się automatycznie, albo BLIK-iem. Jak Ci wygodniej!

Jak przenieść numer do Orange Flex z NJU Mobile lub Orange?

A jak przenieść numer do Orange Flex, jeśli już jesteś klientem Orange – tylko w innej formule? Cały proces jest równie prosty i także rozpoczyna się od pobrania darmowej apki. Później wykonaj następujące kroki:

 • Wybierz swój Plan – tak jak w przypadku przenoszenia numeru od innego operatora, będziesz mieć do wyboru 5 różnych Planów (możesz je zmieniać co miesiąc).
 • Załóż konto Flex – czyli podaj podstawowe dane: swoje lub swojej firmy.
 • Wybierz opcję „Przenieś numer” – zaznaczasz, że nie chcesz zamówić nowego numeru, tylko pozostać przy obecnym.
 • Podaj nr telefonu, który chcesz przenieść – Orange Flex wyśle na niego SMS-a z kodem, którym potwierdzisz w apce, że nr się zgadza.
 • Zapłać za wybrany Plan – kartą płatniczą lub BLIK-iem.

Pamiętaj, że przeniesienie numeru do Orange Flex jest darmowe dla wszystkich – i tych przechodzących od „obcego” operatora, i z innej usługi od Orange; dla osób prywatnych oraz firm. Co więcej, za pierwszy miesiąc korzystania z Planu (każdego, nawet tego ze 150 GB netu!) możesz zapłacić tylko 1 zł. Wystarczy, że przed wybraniem formy płatności wpiszesz w odpowiednim polu kod rabatowy FLEX.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułLetnie muzealne warsztaty dla dzieci z Polski i Ukrainy
Następny artykułSzykują VI Motopiknik dla Damiana. Wśród atrakcji Złomek!