Strona główna Wydarzenia Świdnica Letnie muzealne warsztaty dla dzieci z Polski i Ukrainy

Letnie muzealne warsztaty dla dzieci z Polski i Ukrainy

0

Warsztat astronoma, lekcja historii o dawnych miarach i tajniki pracy garncarza. Muzeum Dawnego Kupiectwa zaprasza dzieci i młodzież wraz z opiekunami na wakacyjne zajęcia. Bezpłatne polsko – ukraińskie „Letnie Warsztaty Muzealne” odbędą się w trzy lipcowe soboty – 09, 23 oraz 30 lipca o godz. 12.00. Zapisy ruszają już jutro, 30 czerwca.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in. do czego służyła stopa i dlaczego łokieć łokciowi nie równy? Wykorzystując pomoce naukowe zmierzą łokciem tkaninę oraz wystrychują miarę nasypną z ryżem. Poznają dawny warsztat pracy astronoma oraz przyrządy którymi dokonywano obserwacji nieba. Na koniec dzieci i rodzice poznają także tajniki zawodu garncarza a także pod fachowym okiem mistrza wykonają i ozdobią niewielkie naczynia metodami stosowanymi w przeszłości. Serdecznie zapraszamy małych i dużych, ciekawych otaczającego świata odkrywców z Polski i Ukrainy wraz z opiekunami do spędzenia wolnych, wakacyjnych chwil z Muzeum Dawnego Kupiectwa. Zapisy ruszają już od czwartku 30.06.2022 – zaprasza świdnickie muzeum.

Tematyka spotkań:
• 09.07.2022, godz. 12:00 – „W pracowni astronoma” – czyli jak wyglądał warsztat i praca nowożytnego astronoma
• 23.07.2022, godz. 12:00 – Dawne miary” – żywa lekcja historii o dawnych miarach
• 30.07.2022, godz. 12:00 – Ulepione, wygniatane … z gliny w bryle zbudowane – o tajnikach pracy garncarza.

W każdym z podanych terminów w warsztatach uczestniczyć może 25 osób. Zapisy pod numerem telefonu 74/852-12-91 (pon – pt 8:00 – 15:30) lub mailowo: [email protected]

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

/oprac. red./
/komunikat – Muzeum Dawnego Kupiectwa/

Poprzedni artykułZnana jest przyczyna pożaru zabytkowej kamienicy. Prokuratura zakończyła śledztwo
Następny artykułJak przejść do Orange Flex?