Strona główna 0_Slider Inwestycja za ponad 200 tysięcy złotych rozjeżdżana przez ciężki sprzęt

Inwestycja za ponad 200 tysięcy złotych rozjeżdżana przez ciężki sprzęt [FOTO]

0

Jedną z największych bolączek mieszkańców wsi jest brak bezpiecznych i wygodnych chodników. Każda inwestycja jest bardzo oczekiwana, tym bardzie pozostaje pod czujną kontrolą. Jeden z mieszkańców Witoszowa nie krył oburzenia, gdy zauważył dewastację niedawno wykonanego ciągu pieszego. Jest reakcja Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

W taki sposób został zniszczony chodnik w Witoszowie Dolnym naprzeciw Muzeum Broni. Właściciel przyległych działek uzbraja je, nie bacząc na oddany w ubiegłym roku chodnik – zaalarmował w miniony piątek, załączając zdjęcia, pokazujące zniszczenia. – W kilku miejscach doszło do uszkodzeń przez koparkę, a w dniu dzisiejszym przez ponad 30 tonowe ciężarówki – dodał.

221 metrów chodnika zostało położone zaledwie przed rokiem, a koszt inwestycji przekroczył 218 tysięcy złotych.

27 czerwca, inspektorzy Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego przeprowadzili wizję w terenie celem ustalenia zakresu uszkodzeń chodnika w oraz stwierdzenia czy na działkach przyległych do przedmiotowego chodnika prowadzone są prace – informuje Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

– Wizja w terenie potwierdziła uszkodzenie chodnika na jednym ze zjazdów na całej szerokości chodnika oraz kilka mniejszych – punktowych uszkodzeń. Prace na działkach przyległych do chodnika nie były prowadzone. Wobec powyższego w dniu dzisiejszym (28 czerwca) wystąpimy do właścicieli działek o niezwłoczne zlecenie wykonawcy chodnika naprawy uszkodzonych miejsc, tak aby zachować gwarancję na całość chodnika – tłumaczy dalsze działania szef SDPŚ.

– Na etapie budowy chodnika wyznaczono 3 zjazdy z drogi powiatowej, które przewidziane były do obsługi typowych działek budowlanych, na których budowane są domy jednorodzinne. Ponieważ stwierdzony podczas wizji charakter prac na w/w działkach świadczy o dużo większej skali budowy, wystąpimy do ich właścicieli o przebudowę zjazdu bądź zjazdów, które będą wykorzystywane do ruchu  pojazdów powyżej 15 t w taki sposób, aby w przyszłości wjazd takich pojazdów odbywał się bez uszkadzania chodnika. Oczywiście przebudowa zjazdu winna być wykonana na koszt właścicieli działek – dodaje Marek Olesiński.

/red./

Poprzedni artykułPonad 300 tysięcy złotych na Święto Granitu. Warto było tyle wydać na zabawę?
Następny artykułCzy świdnickiej ciepłowni wystarczy węgla? Czy mieszkańcy więcej zapłacą za ogrzewanie?