Strona główna 0_Slider Zwycięstwo w turnieju było o włos…

Zwycięstwo w turnieju było o włos… [FOTO]

0

Ze świetniej strony zaprezentowały się zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica podczas ostatniego dnia zmagań w ramach XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Podczas trzeciego, finałowego dnia na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowały piłkarski i piłkarze w kategorii wiekowej U-8.

W turnieju dziewcząt na starcie zjawiło się pięć drużyn. Walka toczyła się systemem każdy z każdym. Świdniczanki dowodzone przez trenerkę Dominikę Sorotę wygrały 4:0 ze Ślęzą Wrocław, 3:2 z Talentem Trzebnica i 5:0 z SP 2 Milicz, a także zanotowało pechową porażkę 4:5 z GKS-em Kamień. Miejscowe prowadziły w tym spotkaniu już 4:2, ale końcówka należała do przeciwniczek, które jak się okazało na finiszu okazały się tego dnia najlepsze. Trzeci stopień podium uzupełniły przedstawicieli Ślęzy Wrocław. Należy dodać, że najlepszą zawodniczką turnieju uznano Ninę Stachyrę, a najlepszą bramkarką Karolina Styś.

Skład Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica: Karolina Styś (BR),Antonina Pawlik, Nonna Logvyn, Dominika Gajdzińska, Nina Król, Michalina Kakowczyk, Nina Stachyra, Antonina Krasowska, Agata Pietrzak, Nikola Mencel.

Finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” powróciły po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią. Po raz ostatni na tym szczeblu młodzi piłkarze spotkali się w 2019 roku. – Nie ma drugiego takiego Turnieju w Polsce, w którym dojście do finału wiązałoby się z tak ogromną konkurencją i poziomem trudności. Już samo trafienie na szczebel wojewódzki świadczy o wielkich umiejętnościach, determinacji i talencie młodych zawodników i zawodniczek. Ci, którzy w najbliższych dniach okażą się najlepsi, przyjadą do Warszawy i na Stadionie Hutnika będą walczyć o Wielki Finał na PGE Narodowym, który odbędzie się 14 czerwca. Tego samego dnia, na tej samej murawie, seniorska kadra piłkarzy reprezentacji Polski wybiegnie na mecz Ligi Narodów z Belgią. To z pewnością rozpala wyobraźnię, zarówno dzieci, jak i trenerów, rodziców oraz bliskich. Do tego każda zawodniczka i każdy zawodnik finałów ogólnopolskich otrzyma bilet na ten mecz – mówi Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Historia rozgrywek pokazuje, że wśród jego uczestników z dużym prawdopodobieństwem znajdują się także przyszli reprezentanci Polski! W przeszłości o puchar walczyli m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Ewa Pajor czy Paulina Dudek. W finale dolnośląskim powiat świdnicki w ciągu trzech ostatnich dni miał swoich reprezentantów w kategorii U 12 chłopców (SP 6 Świdnica / IgnerHome Polonia-Stal Świdnica) oraz w kategoriach U 8 i U 12 dziewcząt (Polonia ŻAP Świdnica). Turnieje odbywały się na ośmiu małych boiskach stworzonych na płycie boisk nr 2 i nr 3 (sztuczna) ŚOSiR-u.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułKacza rodzina maszerująca ulicami, złamanie przepisów w miasteczku ruchu drogowego i libacja w parku. Interwencje straży miejskiej