Strona główna 0_Slider Kacza rodzina maszerująca ulicami, złamanie przepisów w miasteczku ruchu drogowego i libacja...

Kacza rodzina maszerująca ulicami, złamanie przepisów w miasteczku ruchu drogowego i libacja w parku. Interwencje straży miejskiej

0

Od 13 do 19 maja 2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 153 interwencje. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

13 maja 2022 roku o godz. 16.31 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące pojazdu zaparkowanego na terenie „miasteczka ruchu drogowego” przy Szkole Podstawowej nr 8. Kierowca pojazdu wjeżdżając na ten teren nie dostosował się do znaku B-1 „zakaz ruchu”. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Sprawca został ukarany mandatem karnym oraz otrzymał 5 punktów karnych.

13 maja 2022 roku o godz. 22.10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego w podwórzu ulicy Łukowej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali tam bezdomnego Rafała O. Mężczyzna porusza się na wózku inwalidzkim, z którego ze względu na stan upojenia alkoholowego spada. Kilka dni wcześniej ze względu na fatalny stan zdrowia został on przewieziony do szpitala, z którego na własne żądanie się wypisał. Tym razem również konieczne było wezwanie pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został ponownie przewieziony do szpitala.

14 maja 2022 roku o godz. 8.46 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zablokowania bramy wjazdowej na teren Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych przy ulicy Słobódzkiego. Fakt ten spowodował poważne utrudnienia w dotarciu do ośrodka osób na wózkach inwalidzkich. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

14 maja 2022 roku o godz. 12.11 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej w Parku Centralnym. Fakt ten potwierdził również operator monitoringu wizyjnego. Skierowani na miejsce strażnicy szybko przerwali imprezę wypisując degustatorom trunków mandaty karne.

17 maja 2022 roku o godz. 15.47 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kaczki wraz z siedmioma kaczętami spacerującymi po skrzyżowaniu ulicy Zamenhofa z ulica Ofiar Oświęcimskich. Skierowany na miejsce patrol nie zlokalizował kaczej rodziny. O godzinie 16.54 mama z młodymi pojawiła się przy ulicy Niecałej. Tym razem strażnicy znaleźli stado. Mama kaczka i jej potomstwo zostało wyłapane i przewiezione w bezpieczne miejsce przez pracowników schroniska dla zwierząt.

18 maja 2022 roku o godz. 12.27 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez dwóch mężczyzn w rejonie przystanku komunikacji publicznej na Placu Grunwaldzkim. Skierowani na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Jeden z mężczyzn został ukarany mandatem karnym, drugi zaś za swe zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

18 maja 2022 roku o godz. 11.20 z dyżurnym Straży Miejskiej w Świdnicy skontaktował się pasażer pociągu jadącego na trasie Wrocław – Bielawa. Mężczyzna wysiadł z tego pociągu pozostawiając w nim teczkę z bardzo ważnymi dokumentami. Dyżurny straży skontaktował się z obsługą pociągu. Na szczęście konduktor odnalazł teczkę. Uzgodniono, że roztargniony pasażer odbierze ją we Wrocławiu, gdy pociąg tam wróci.

/Straż Miejska w Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZwycięstwo w turnieju było o włos… [FOTO]
Następny artykułUczniowie z gminy Świdnica poznają Polskę [FOTO]