Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Uczniowie z gminy Świdnica poznają Polskę

Uczniowie z gminy Świdnica poznają Polskę [FOTO]

0

Warszawa, Toruń, Wrocław- te i wiele innych miast w Polsce odwiedzili uczniowie z placówek oświatowych gminy Świdnica. Wszystko za sprawą przedsięwzięcia pn. „Poznaj Polskę”, na którego realizację do budżetu gminy trafiło ponad 120 tys. zł.

Grupa 54 uczniów klas VII wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, realizując ogólnopolski program „Poznaj Polskę” miała okazję zwiedzić Warszawę. Podczas bardzo intensywnych trzech dni uczestnicy wycieczki odwiedzili najciekawsze miejsca stolicy. Zwiedzanie rozpoczęła wciągająca gra terenowa, podczas której uczniowie odkrywali  tajemnice Starego Miasta. Kolejnym punktem naszej wycieczki było spotkanie z panią przewodnik, która w drodze do Warszawskich Łazienek opowiadała o historii miasta i mijanych budynkach, podziwianych z okien autokaru.  Następnym punktem była wzruszająca wizyta na zabytkowym cmentarzu Powązki Wojskowe.

Drugi dzień rozpoczął się od wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Łącząc zabawę z nauką uczniowie w niekonwencjonalny sposób odkrywali otaczające nas zjawiska. Korzystając z ponad 450 eksponatów świetnie się bawili. Tego dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili również Muzeum Narodowe, gdzie uczestnicząc w lekcji muzealnej „Muzealne przeboje” zobaczyli to, co najciekawsze w muzeum z obrazem Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” na zakończenie zwiedzania. Jeszcze tego samego dnia udało się wjechać na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki i zobaczyć Warszawę z przysłowiowego lotu ptaka, co zrobiło na uczniach ogromne wrażenie.

Ostatni dzień pobytu w stolicy rozpoczął się od zwiedzania Zamku Królewskiego. Ostatnim punktem wizyty w stolicy były piłkarskie emocje na Stadionie Narodowym. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć jak rozkładana jest murawa na mecz, odwiedzili szatnie, z których korzystają zawodnicy między innymi naszej reprezentacji. Zobaczyli salę odnowy biologicznej i salę konferencyjną, gdzie mogli zasiąść na miejscu kapitana naszej reprezentacji, Roberta Lewandowskiego.

W poniedziałek, 16 maja, uczniowie klas Ia i IIa Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej wyjechali na wycieczkę do Wrocławia, odwiedzając Muzeum Narodowe z Panoramą Racławicką oraz Hydropolis.

Pomimo wieku uczestników okazało się, że obraz Wojciecha Kossaka i Jana Styki wystawiony w rotundzie był strzałem w dziesiątkę. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały dzieło i słuchały prelekcji wyszukując odpowiednie sceny namalowane na płótnie. Następnym punktem była wizyta w Hydropolis z wykorzystaniem interaktywnej ekspozycji. Potem w laboratoriach zakładów wodociągowych każdy z uczestników wycieczki wykonał własne farby, mieszając różne odczynniki chemiczne z wodą. Na koniec uczestnicy wyjazdu gościli w restauracji, którą, jak się później okazało zrewolucjonizowała Magda Gessler. Jak relacjonowali rodzice dzieci uczestniczących w wyjeździe, wycieczka była bardzo udana.

/Urząd Gminy Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułKacza rodzina maszerująca ulicami, złamanie przepisów w miasteczku ruchu drogowego i libacja w parku. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułAutobus i osobówka „spotkały się” na Komunardów