Strona główna 0_Slider Policjanci zakończyli motocyklową randkę

Policjanci zakończyli motocyklową randkę

0

Przejażdżka motocyklem pewnej pary została zakończona w momencie podjętej kontroli drogowej. Jak się okazało, 35-letni mieszkaniec Świdnicy nie posiadał uprawnień do kierowania tego rodzaju jednośladem, a co więcej – aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowej polisy OC – opisuje sierż. Aleksandra Rodecka z Miejskiej Komendy Policji we Wrocławiu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali do kontroli motocykl, którym poruszała się pewna para. W trakcie randki odwiedzili oni okolice Zalewu Mietkowskiego, gdzie przyjechali ze Świdnicy.

Niestety, nawet wśród tak miłych i radosnych okoliczności, ani na chwilę nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Sprawdzenie w policyjnym systemie informatycznym wykazało, że 35-latek kierował motocyklem nie mając do tego uprawnień. Tłumaczył funkcjonariuszom, że jest w trakcie kursu i brakuje mu kilku godzin jazdy z instruktorem, aby mógł podejść do egzaminu. W świetle prawa samodzielnie wsiąść na motocykl mógł dopiero po otrzymaniu uprawnień kategorii A – podkreśla policjantka.

Ponadto pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz wykupionej polisy OC. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, a 35-letni mieszkaniec Świdnicy odpowie przed sądem za popełniony czyn.

/Źródło KMP Wrocław/

Poprzedni artykuł32-latek padł ofiarą oszustwa i stracił kilkaset złotych
Następny artykułŚwidnicki PSZOK w ogniu krytyki mieszkańców. Urząd miejski odpowiada