Strona główna 112 32-latek padł ofiarą oszustwa i stracił kilkaset złotych

32-latek padł ofiarą oszustwa i stracił kilkaset złotych

0

Chwila nieuwagi oraz chęć szybkiego przeprowadzenia internetowej transakcji może skończyć się utratą oszczędności na rachunku bankowym. Ostatnio przekonała się o tym kolejna osoba, która padła ofiarą oszustwa i zamiast otrzymać wpłatę na swoje konto, straciła ponad 800 złotych.

Do świdnickiej komendy zgłosił się 32-latek, który został oszukany w trakcie transakcji internetowej. Mężczyzna na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży zestaw mebli za kwotę 500 zł. Na odzew nie musiał długo czekać, bo już po chwili na innym komunikatorze niż platforma sprzedażowa odezwała się osoba chętna, by zakupić wystawiony zestaw. Osoba sprawiała wrażenie zainteresowanej, zadawała wiele pytań i w efekcie zdecydowała się na kupno – opisuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Aby wszystko trwało jak najszybciej, rzekomy kupiec wysłał 32-latkowi odnośnik do strony internetowej, za pośrednictwem której sprzedający miał odebrać pieniądze za towar i uzgodnić termin nadania przesyłki z kurierem. Po otwarciu wskazanej strony 32-latek dostrzegł ikony banków. Nieświadomy oszustwa mężczyzna wybrał swój bank, a następnie uzupełnił formularz wpisując tam swój login i hasło do bankowości elektronicznej, PESEL oraz nazwisko rodowe matki. Niestety spowodowało to, że przestępcy uzyskali dostęp do konta bankowego mężczyzny oraz zgromadzonych tam środków. Przestępcy bez żadnej zwłoki zalogowali się na jego koncie i rozpoczęli swoje działania. W tej samej chwili 32-latek otrzymał powiadomienie o dodaniu nowego urządzenia, a następnie dwa powiadomienia o płatnościach na kwotę ponad 800 złotych. Mężczyzna niezwłocznie zablokował konto, ale przestępcy zdążyli dokonać dwóch przelewów – relacjonuje Ząbek.

Świdniccy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w trakcie internetowych transakcji. – Pamiętajmy, żeby nie podawać loginów i haseł swojej bankowości elektronicznej. Apelujemy o nie klikanie w każdy nadesłany link – przypomina rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułOdporni na edukację [FOTO]
Następny artykułPolicjanci zakończyli motocyklową randkę