Strona główna 0_Slider Pokazują swój talent na dziedzińcu pod wieżą. II Świdnickie Targi Talentów, Twórczości...

Pokazują swój talent na dziedzińcu pod wieżą. II Świdnickie Targi Talentów, Twórczości i Rękodzieła [FOTO/VIDEO]

0

Najróżniejsze przedmioty wytworzone przez utalentowanych mieszkańców Świdnicy oraz okolic można obejrzeć i kupić podczas Targu Talentów, Twórczości i Rękodzieła. Poszukiwaczy oryginalnych ozdób na dziedziniec pod wieżą ratuszową zaprasza Świdnicki Ośrodek Kultury.

Pierwsza edycja Targu Talentów, Twórczości i Rękodzieła odbyła się w lutym 2022 roku, a dzieła przygotowane przez zdolnych i kreatywnych mieszkańców można było podziwiać w świdnickim Klubie Bolko. – Mamy nadzieję, że ta impreza na stałe wpisze się w kalendarz świdnickich wydarzeń. Giełda staroci też tak zaczynała ponad 40 lat temu, a teraz jest ona znana na całą Polskę – mówiła Bożena Kuźma, wicedyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Kolejną edycję targów postanowiono zorganizować w plenerze. – Pierwsza edycja targów cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że stwierdziliśmy, że musimy znaleźć taką przestrzeń, która będzie umożliwiała wystawienie się większej liczbie ludzi. Wybraliśmy dziedziniec pod wieżą ratuszową, który jest bardzo przyjazną przestrzenią do tego typu działań – tłumaczy Anna Rudnicka, dyrektor ŚOK.

Mamy w tej chwili 26 wystawców, a więc dużo więcej niż poprzednim razem. Przekrój jest różnorodny – jest malarstwo, robótki ręczne, kompozycje kwiatowe, biżuteria. Są piękne rzeczy do pooglądania i do nabycia. Miłośnicy tego typu twórczości na pewno znajdą coś dla siebie – dodaje Rudnicka.

Targi odbędą się 20 maja (od godz. 15.00 do 19.00) oraz 21 maja (od godz. 10.00 do 14.00).

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

 

 

Poprzedni artykułPocisk artyleryjski wykopany podczas prac w ogrodzie
Następny artykuł45 tys. złotych wsparcia dla szkoły w Mrowinach