Strona główna 112 Pocisk artyleryjski wykopany podczas prac w ogrodzie

Pocisk artyleryjski wykopany podczas prac w ogrodzie

0

Na terenie powiatu świdnickiego regularnie ujawniane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. Ostatnio na niebezpieczne „znalezisko” natrafiono podczas prac porządkowych prowadzonych w ogrodzie w Tworzyjanowie.

W czwartek w godzinach porannych na terenie gminy Marcinowice, w miejscowości Tworzyjanów, podczas prac porządkowych w ogrodzie znaleziony został niewybuch. O znalezisku natychmiast został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko – pirotechnicznej, którzy potwierdzili fakt ujawnienia pocisku artyleryjskiego–  mocno skorodowanego, pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Głogowa, który przejął niebezpieczne znalezisko – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem – dodaje Ząbek. W przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu, który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułChciał zainwestować w kryptowaluty, stracił 21 tysięcy złotych
Następny artykułPokazują swój talent na dziedzińcu pod wieżą. II Świdnickie Targi Talentów, Twórczości i Rękodzieła [FOTO/VIDEO]