Strona główna Wydarzenia Żarów 45 tys. złotych wsparcia dla szkoły w Mrowinach

45 tys. złotych wsparcia dla szkoły w Mrowinach

0

Szkoła Filialna w Mrowinach Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie otrzymała dwa granty na realizację dwóch ważnych projektów.

Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej przyznała dofinansowanie w wysokości 40.000 złotych na prowadzenie projektu „W polskiej szkole”, który realizowany będzie w ramach „Programu Dzieci Ukrainy”. Drugi grant to dofinansowanie projektu „Witaj w domu”, który szkoła realizować będzie z pozyskanych środków finansowych w wysokości 5.000 złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskich Małych Grantów.

Dofinansowanie projektu „W polskiej szkole” będzie przeznaczone na organizację zajęć i naukę języka polskiego dzieci i młodzieży z Ukrainy uczęszczających do szkoły. Celem projektu jest przygotowanie uczniów narodowości ukraińskiej do uczestnictwa w nauce w klasie ogólnej oraz stworzenie podstaw językowych, społecznych i kulturowych na kolejnych etapach edukacji.

W ramach projektu „Witaj w domu” szkoła zorganizuje 1 czerwca 2022r. piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Wśród zaplanowanych atrakcji będą warsztaty kulinarne z prezentacją potraw ukraińskich, kącik historii okolicy „Mapa Regionu”, zawody sportowe (w tym mecz dzieci i dorosłych), gry podwórkowe z rodzicami z Ukrainy, zabawy z animatorem, potyczki rodzinne, zajęcia plastyczne, gry i zabawy, malowanie twarzy, stoisko eksperymentów, dogoterapia, pokaz strażaków, znakowanie rowerów, warsztaty kosmetyczne i wiele innych.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułPokazują swój talent na dziedzińcu pod wieżą. II Świdnickie Targi Talentów, Twórczości i Rękodzieła [FOTO/VIDEO]
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń