Strona główna 0_Slider Osiedle Młodych. Pawilon ozdobiony muralem, wkrótce powróci społeczna lodówka

Osiedle Młodych. Pawilon ozdobiony muralem, wkrótce powróci społeczna lodówka [FOTO]

0

Świdnica muralami stoi. Najnowsze barwne malowidło powstało na ścianie pawilonu handlowego przy ulicy Zamenhofa, a stworzyła go ukraińska artystka Anastazja Konnyk. – Chcieliśmy nieco urozmaicić to miejsce – mówi Piotr Jaróg ze Spółdzielni Mieszkaniowej.

Prace nad malowidłem zostały zakończone w poniedziałkowe popołudnie. – Mural został już ukończony. Powstał on z inicjatywy naszej spółdzielni w celu urozmaicenia tego miejsca. W ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy przebywającym w Polsce postanowiliśmy zlecić wykonanie muralu artystce, która przybyła do Świdnicy – tłumaczy Piotr Jaróg, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy.

W miejscu, w którym powstało barwne malowidło dotychczas znajdowała się tablica ogłoszeń, na której rozwieszane były nekrologi. – Tablica ta została stamtąd zabrana. W dotychczasowym miejscu sąsiadowała z punktem z lodami i pocztą, a nekrologi wprowadzały nie do końca fajną atmosferę. Wykonywany zostanie okrągły słup ogłoszeniowy, który stanie niemal w tym samym miejscu, ale na pobliskim terenie zielonym. Na tym słupie będą też rozwieszone nekrologi – tłumaczy Jaróg. Jak dodaje, nowy słup ogłoszeniowy powinien być zamontowany około 6-7 czerwca.

Wkrótce na swoje miejsce powróci też społeczna lodówka, dzięki której osoby posiadające nadmiar jedzenia, zamiast je wyrzucać, mogły je przynieść i podzielić się z osobami w potrzebie. W grudniu 2019 roku została ona ustawiona przy pawilonie handlowym przez Fundacji Weź Pomóż we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową i z powodzeniem służyła do połowy lutego 2022 roku, kiedy to została wywrócona podczas wichury i uległa uszkodzeniu. – Lodówka została odesłana w celu naprawy. Mamy już zapewnienie Jana Piontka, prezesa Fundacji Weź Pomóż, że zostanie ona przywieziona w piątek, 27 maja – informuje wiceprezes spółdzielni.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułPijani rowerzyści zatrzymani. Rekordzista miał ponad 3 promile
Następny artykuł1688poland.com – skuteczny i bezpieczny import z Chin