Strona główna 112 Pijani rowerzyści zatrzymani. Rekordzista miał ponad 3 promile

Pijani rowerzyści zatrzymani. Rekordzista miał ponad 3 promile

0

W ciągu ostatniego weekendu świdniccy policjanci wyeliminowani z ruchu pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z nich miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Na bezpieczeństwo na drogach wpływ mają wszyscy uczestnicy ruchu drogowego i wszyscy powinni respektować przepisy, a wszystko po to, by na drogach było bezpiecznie. Jednym z ważniejszych jest trzeźwość, gdyż alkohol dekoncentruje i zmniejsza zdolność postrzegania. Nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego z pewnością są zagrożeniem dla innych, dlatego mundurowi powiatu świdnickiego konsekwentnie eliminują ich z ruchu. Tylko w trakcie ostatniego weekendu funkcjonariusze świdnickiej komendy wyeliminowali z ruchu kolejnych 5 rowerzystów, którzy ruszyli w trasę z promilami w organizmie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Rekordzista tego weekendu zatrzymany został 22 maja, około godziny 14.00. 38-latek kontrolowany był na terenie Jaworzyny Śląskiej przez policjantów ruchu drogowego świdnickiej komendy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu, dlatego do domu nie wrócił już jednośladem – przywołuje Ząbek.

Amatorzy promili ponieśli już konsekwencje finansowe, gdyż na każdego nałożony został wysoki mandat karny. Nieodpowiedzialnym kierującym rowerami przypominamy, że kontrola drogowa nie musi zakończyć się na mandacie karnym. W przypadku skierowania przez funkcjonariuszy wniosku do sądu, ten może zastosować karę aresztu, zakaz kierowania jednośladami, a także dużo wyższą grzywnę – dodaje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułOsiedle Młodych. Pawilon ozdobiony muralem, wkrótce powróci społeczna lodówka [FOTO]