Strona główna Artykuł sponsorowany Dlaczego warto wybrać dystrybutor wody dla dzieci?

Dlaczego warto wybrać dystrybutor wody dla dzieci?

0

Dostęp do pitnej wody w szkołach to ciągle nie jest reguła, a jedynie dobra praktyka. Jednak dystrybutory wody dla dzieci mogą nieść za sobą wiele korzyści – dotyczy to nie tylko dbania o odpowiedni poziom nawodnienia. Takie rozwiązanie jest też ogólnodostępne, więc mogą z niego skorzystać zarówno uczniowie, jak i pracownicy danej placówki. Sprawdź, jakie jeszcze zalety mają  dystrybutory w szkołach.

Co zapewniają dystrybutory wody w szkołach?

Nauka samodzielności
Szkoła uczy wielu przydatnych rzeczy, ale jedną z najważniejszych jest samodzielność, która przybiera różne formy w zależności od wieku dziecka. Dobrym sposobem na poprawienie tej umiejętności jest właśnie dystrybutor do wody. W końcu dziecko samo będzie musiało zadbać o uzupełnienie płynów w trakcie przerwy i po aktywności fizycznej. Dostrzeże też znaczenie tej czynności, zrozumie, że lepiej funkcjonuje, gdy napije się wody, a do tego uwierzy w swoje możliwości.

Przeciwdziałanie wykluczeniu
Dystrybutory wody w szkołach są ogólnodostępne, więc każdy uczeń może bez ograniczeń korzystać z nich. To naprawdę ważne dla dzieci z gorzej sytuowanych rodzin, gdzie nawet kupno odpowiedniej ilości wody stanowi problem i znacznie obciąża domowy budżet. Dzięki temu, że uczeń może w każdej chwili uzupełnić płyny, to przestanie czuć się gorszy. Jednocześnie brak własnej wody nie będzie przyczyną niższych ocen u takiej osoby.

Wspomaganie koncentracji
Organizm człowieka w większości składa się z wody. Dotyczy to również mózgu – w tym przypadku to aż 80%. Właśnie z tego powodu odwodnienie może prowadzić nie tylko do uszkodzeń, ale też do problemów z koncentracją, gorszym przyswajaniem informacji i kłopotów w nauce. Dlatego tak istotne jest to, żeby właśnie w szkołach był stały dostęp do źródła wody. Jednak nie dotyczy to tylko wody z kranu, ponieważ często nie zachęca swoim smakiem oraz obecnością zanieczyszczeń np. z rur.

Nauka ekologii od najmłodszych lat
Już od najmłodszych lat należy uczyć odpowiednich nawyków – w tym również dbałości o środowisko naturalne. Dzięki temu w przyszłości już jako dorośli ludzie będą podejmować lepsze decyzje z perspektywy przyrody. Dystrybutory wody dla dzieci pomagają w tym, ponieważ pokazują jak skutecznie ograniczyć zużycie plastiku, a do tego zachęcają do szacunku do wody.

Korzystne finansowo rozwiązanie
Dystrybutory w szkołach zapewniają wiele korzyści nie tylko uczniom, ale też samym placówkom. W końcu pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy, ograniczają koszty wody, transportu itp. Dzięki temu szkoła czy przedszkole może przeznaczyć te środki na zupełnie inny cel.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułDla szpitala, dla dzieci, dla zwierząt. Szykują się do kolejnych wyjazdów, trwają zbiórki
Następny artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19