Strona główna 0_Slider Dla szpitala, dla dzieci, dla zwierząt. Szykują się do kolejnych wyjazdów, trwają...

Dla szpitala, dla dzieci, dla zwierząt. Szykują się do kolejnych wyjazdów, trwają zbiórki

0

To nie sprint, to maraton. Wycieńczona wojną Ukraina cały czas potrzebuje wsparcia i wciąż nie brakuje osób, które mimo trudności zbierają dary i wiozą je wprost do szpitali, na zbombardowane osiedla czy do schronisk. W Świdnicy szykowane są dwa wyjazdy, których celem jest pomoc najmłodszym, w tym dzieciom ze szpitala w Humaniu, a także zwierzętom.

Zdjęcia z ostatniego wyjazdu Marka Miecznikiewicza
Hufiec ZHP w Świdnicy po raz kolejny pomaga grupie Ukraińców, którzy od wielu tygodni organizują wyjazdy na wschód Ukrainy. W tej chwili trwa zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy dla dzieci ze szpitala w Humaniu. Potrzebne są pampersy i chusteczki nawilżane. – To błyskawiczna akcja, zbiórka potrwa dzisiaj do godziny 16.00. Udało nam się pozyskać część rzeczy, po raz kolejny wsparcie okazała także firma AAM, która zapłaci za paliwo – mówi Violetta Sobczak. Do Humania zostanie zawieziona także odzież z magazynu miejskiego przy ul. Folwarcznej. – Wielu ludzi straciło dosłownie wszystko, każda rzecz jest tam potrzebna – dodaje harcerka.

Dary można przekazać do siedziby Hufca ZHP w Świdnicy przy ul. Lelewela 18 w Świdnicy.

Rosyjska agresja na Ukrainę trwa już 83 dzień. W dramatycznej sytuacji są zwłaszcza mieszkańcy wschodu i południowego w wschodu kraju. To właśnie w tamte rejony po raz kolejny z darami pojedzie świdnicki nauczyciel i społecznik, Marek Miecznikiewicz. W wyjeździe będzie uczestniczyła po raz drugi Adrianna Kaszuba, prezes Fundacji Mam Pomysł i kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy.

– Startujemy 25 maja i Ada wraz z Markiem odwiedzą kolejne miejsca aby pomagać – informują i apelują:  Prosimy o wsparcie rzeczowe: Dla czworonogów: wysokiej jakości karmy dla zwierząt, szczególnie sucha karma dla kotów, preparaty na pchły, kleszcze, witaminy dla zwierząt. Dla ludzi: worki na mocz, cewniki, worki stomiczne, kremy na odparzenia (Sudocrem, Alantan), podpaski, pieluchy dla dzieci i dla dorosłych, zasypki dla dzieci, smoczki, butelki, mleko dla niemowląt, jedzenie (słoiczki dla dzieci), leki przeciwzapalne, przeciwbólowe. Jeśli możesz – wesprzyj nasz wyjazd także finansowo, zbiórka została uruchomiona na kilka wyjazdów:https://pomagam.pl/ek84m3.
Dary można przekazywać do schroniska przy ul. Pogodnej 3 w Świdnicy.
/opr. red./
Poprzedni artykułPrawie 400 laptopów dla dzieci z gminy Strzegom
Następny artykułDlaczego warto wybrać dystrybutor wody dla dzieci?