Strona główna 0_Slider Coraz bliżej zakończenia remontu ulicy Sikorskiego

Coraz bliżej zakończenia remontu ulicy Sikorskiego [FOTO]

0

Do 15 czerwca mają zakończyć się prace związane z przebudową fragmentu ulicy Władysława Sikorskiego, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Strzegomską do skrzyżowania z ulicą Langiewicza.

Remont fragmentu ulicy Władysława Sikorskiego rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. W ramach inwestycji przewidziano wykonanie nowej konstrukcji jezdni, przebudowę zatok autobusowych i chodników, budowę ścieki rowerowej, sięgacza do budynków mieszkalnych nr 42 A-E oraz parkingu naprzeciwko Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy, który pomieści 34 samochody. Wykonane zostanie również nowe oświetlenie drogowe, a także przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa.

Na realizację drogowej inwestycji przeznaczono ponad 2 mln 900 tys. złotych, a remont został dofinansowany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na przebudowywanym odcinku ulicy Sikorskiego w dalszym ciągu obowiązuje ruch jednokierunkowy. Dodatkowo kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na nieobjętym remontem odcinku od Strzegomskiej do Zamenhofa. Swoje prace prowadzi tam Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

/mn/

Poprzedni artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19
Następny artykułZmarł Tadeusz Duśko