Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Zmarł Tadeusz Duśko

Zmarł Tadeusz Duśko

0

7 maja zmarł Tadeusz Duśko – wieloletni sołtys Nowic, społecznik, członek Ochotniczej Straży Pożarnej, odznaczony tytułem „Zasłużony dla gminy Jaworzyna Śląska”.

Tadeusz Duśko przez wiele lat pełnił funkcję sołtysa Nowic. Mimo ciężkiej pracy na roli zawsze znajdywał czas na działalność społeczną. W latach 1962-1998 był strażakiem w OSP Nowice. 14 kwietnia 1998 roku otrzymał złoty medal za zasługi dla pożarnictwa. W 2006 roku po raz pierwszy został wybrany na sołtysa. Od zawsze aktywnie działał na rzecz mieszkańców wsi i parafii w Wierzbnej. W 2014 roku był nominowany przez wojewodę dolnośląskiego do tytułu sołtys roku 2013. Aktywnie działał w stowarzyszeniu „Nowice – nasza wieś”. Dzięki jego inicjatywie podjęto prace mające na celu stworzenie miejsca rekreacji dla mieszkańców w koziarni. Organizował sprzęt, zachęcał mieszkańców do pracy społecznej. Integrował mieszkańców, dbał o tradycję i estetykę wsi.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułCoraz bliżej zakończenia remontu ulicy Sikorskiego [FOTO]
Następny artykułNarodowy Dzień Zwycięstwa. „Pokój jest wartością, o którą należy dbać, o którą należy zabiegać” [FOTO/VIDEO]