Strona główna 0_Slider Znamy wielkich mistrzów 50. Rajdu Świdnickiego-Krause! Podkręcili tempo i odwrócili karty w...

Znamy wielkich mistrzów 50. Rajdu Świdnickiego-Krause! Podkręcili tempo i odwrócili karty w samej końcówce imprezy!

0

To była niezwykła walka do samego końca rywalizacji w ramach pierwszej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Mimo prowadzenia niemalże przez cały rajd nie udało się Grzegorzowi Grzybowi pilotowanemu przez Adriana Sadowskiego sięgnąć po piąty triumf podczas świdnickiego rajdu.

Przed ostatnią pętlą, a zatem trzema odcinkami specjalnymi załoga Grzyb/Sadowski miała zaledwie 1,7 sek. przewagi nad duetem Wróblewski/Wróbel i 2,1 sek. nad Szwedami Kristenssonem/Johanssonem. To zapowiadało fenomenalne emocje w samej końcówce rajdu. Tak też było. Na ósmym odcinku specjalnym z Ludwikowic do Kamionek nieco z walki o czołowe lokaty wypadli Szwedzi. Ponieśli kilkunastosekundową stratę i przy tak zaciętej rywalizacji było jasne, że o triumf w klasyfikacji generalnej może być trudno. Grzyb na tej próbie wyprzedził Wróblewskiego, ale jedynie o 0,5 sek. Dziewiąty oes prowadzący z Rościszowa do Walimia należał do Kacpra Wróblewskiego i Jakuba Wróbla. Ubiegłoroczni triumfatorzy Rajdu Świdnickiego-Krause wyprzedzili o 3 sekundy duet Grzyb/Sadowski i po raz pierwszy w tej imprezie wyszli na przód klasyfikacji generalnej imprezy. Ich przewaga po 9 z 10 odcinków specjalnych wynosiła zaledwie 0,8 sek. W tym momencie przed rajdowcami zostawała najdłuższa próba z Zagórza Śląskiego do Świdnicy (21,3 km), a do tego był to Power Stage za który załogi dostają dodatkowe punkty do klasyfikacji mistrzostw. Duet Wróblewski/Wróbel nie wypuścił zwycięstwa z rąk, wygrywając Power Stage. Triumfatorzy okazali się lepsi w tej próbie od Grzyba i Sadowskiego o 2,8 sek. Na trzeciej lokacie Power Stage zakończyli Szwedzi – Kristensson i Johansson, tracąc 3,3 sek.

Tak samo jak zmagania podczas Power Stage wygląda klasyfikacja końcowa 50. Rajdu Świdnickiego-Krause jeśli chodzi o Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Po raz drugi w Świdnicy najszybszy okazał się Kacper Wróblewski pilotowany przez Jakub Wróbla (Škoda Fabia Rally2 Evo), wyprzedzając zaledwie o 3,6 sek. Grzegorza Grzyba oraz Adriana Sadowskiego (Škoda Fabia Rally2 Evo), a także o 36 sekund gości ze Szwecji – Toma Kristenssona i Andreasa Johanssona (Hyunday i20 Rally2).

Trwa przygotowanie do ceremonii kończącej 50. Rajd Świdnicki-Krause. Na obszerną fotogalerię zapraszamy późnym popołudniem.

/MDvR/

Poprzedni artykułZe świdnickiego Kręgu do Mazowsza!
Następny artykułWielka zabawa i pomoc dla chorych dzieci. Festyn policyjny przyciągnął tłumy [FOTO]