Strona główna 0_Slider Wielka zabawa i pomoc dla chorych dzieci. Festyn policyjny przyciągnął tłumy

Wielka zabawa i pomoc dla chorych dzieci. Festyn policyjny przyciągnął tłumy [FOTO]

0

Od pokazów akrobatów, przez prezentację floty policyjnej, występy orkiestry i mażoretek po dmuchańce i podziwianie widoków ze strażackiej drabiny – takie atrakcje czekały na uczestników festynu policyjnego na osiedlu Zawiszów, którego głównym organizatorem był dolnośląski NSZZ Policjantów. Do pełni szczęścia zabrakło tylko pogody, ale nawet deszcz nie zrażał uczestników zabawy, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie trojga dzieci policjantów.

Już o 9.00 rano rozpoczęły się piłkarskie zmagania policjantów, służby więziennej i adwokatów. W rozgrywkach wzięło udział 15 drużyn z Dolnego Śląska i Polski, a wpisowe w wysokości 800 złotych od każdego zespołu trafią na leczenie Mateusza i Dominika Jabłońskich oraz Alana Oleksyka. Alan osobiście rozpoczął jeden z meczów.

Wsparciem dla dzieci będzie również wpływ z cegiełek, które mógł kupić każdy uczestnik w festynu. Cegiełki wzięły udział w losowaniu cennych nagród, m.in. kosiarki i telefonu.

Na boisku przy hali sportowej na dzieci czekało kilka dmuchańców, zabawy zręcznościowe, pokaz broni policyjnej i samochodów, w tym także tych, używanych przez oddziały antyterrorystyczne. Nie brakowało chętnych, by posilić się potrawami z grilla, a także grochówką i barszczem ukraińskim. Do przygotowania poczęstunku włączyły się również Ukrainki, mieszkające w powiecie świdnickim. Dochód ze sprzedaży również zostanie przeznaczony na leczenie dzieci.

Prawdziwą furorę zrobili strażacy z OSP w Świdnicy, którzy zaprosili uczestników festynu do podniebnej podróży na strażackiej drabinie. Chętnych nie brakowało nawet podczas coraz mocniejszego deszczu.

Część atrakcji na widzów czekała w hali sportowej. To tutaj wystąpiła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która nie tylko dała koncert, ale także akompaniowała występom utalentowanych młodych akrobatów oraz Mażoretek Prima ze Świdnickiego Ośrodka Kultury. Zapowiadając ich pokaz choreografka Anna Trzeciak pochwaliła swoje podopieczne, które właśnie wróciły z Mistrzostw Mażoretek Polski Zachodniej z workiem medali.

Festyn był także okazją do promowania postaw ekologicznych w ramach projektu „Czysta Świdnica” oraz promocją służby w szeregach policji. – Sporo osób pobrało formularze, mamy także jedną deklarację. Chce do nas dołączyć jedna z mażoretek, co bardzo nas cieszy – mówi Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Nad organizacją festynu czuwali przewodniczący zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów Robert Hamuda i przewodniczący zarządu oddziału terenowego NSZZ Policjantów w Świdnicy Dariusz Misiura. Związkowcy za szczególne wsparcie podziękowali Wiesławowi Żurkowi, prezesowi Fundacji „Łączy nas Football”, którego uhonorowali medalem XXX-lecia związku.

Festyn został zorganizowany przy współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Fundacji „Łączy nas Football”, Urzędu Miasta w Świdnicy oraz OSiR Świdnica. Patronatem honorowym objęli go Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, Starostwa Świdnicki, Prezydent Miasta Świdnicy, Burmistrz Miasta Strzegom, Burmistrz Miasta Świebodzice, Wójt Gminy Świdnica.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZnamy wielkich mistrzów 50. Rajdu Świdnickiego-Krause! Podkręcili tempo i odwrócili karty w samej końcówce imprezy!
Następny artykułChristoffer Forsberg na najwyższym stopniu podium