Strona główna Polityka Świdniczanie w Radzie Krajowej Nowoczesnej

Świdniczanie w Radzie Krajowej Nowoczesnej

0

W minioną sobotę, 2 kwietnia, Nowoczesna wybierała władze partii. Przewodniczącym został Adam Szłapka. Radę Krajową zasilili działacze Nowoczesnej ze Świdnicy, Jacek Iwancz (radny Sejmiku Dolnośląskiego) i Lech Bokszczanin (radny Rady Miejskiej w Świdnicy).

Zdjęcie udostępnione na portalu społecznościowym przez Lecha Bokszczanina

– Po raz kolejny zostałem wybrany do Rady Krajowej, wcześniej w wyborach regionalnych zostałem wiceprzewodniczącym regionu dolnośląskiego. Uważam, że celem naszej partii jest sukces w najbliższych wyborach parlamentarnych wywalczony wspólnie, w koalicji z ugrupowaniami koalicyjnymi.. Ponieważ tylko łącząc swoje siły po stronie opozycji możemy mieć szansę na osiągnięcie sukcesu. Widać, po wynikach wyborów do węgierskiego parlamentu, że z czasem wygrana opozycji może być coraz trudniejsza.
Ważne, i to podkreślali przywódcy wszystkich partii tworzących Koalicję Obywatelską obecni podczas Konwencji, aby poszczególne partie zachowały swoją tożsamość. Moim celem jest podejmowanie działań, które spowodują, że Polska będzie praworządnym, demokratycznym i proeuropejskim krajem. Natomiast jako polityk i nauczyciel chcę podejmować działania dbające o przyszłość polskiej edukacji. Ponownie, aktywnie włączę się w prace Rady Programowej dotyczące edukacji. Ważnym aspektem dla mnie są również działania proekologiczne a przede wszystkim troska o klimat – musimy zadbać o przyszłość młodego pokolenia – mówi Jacek Iwancz.

– Przede wszystkim chciałbym podziękować koleżankom i kolegom z Nowoczesnej za kredyt zaufania i wybór, podobno z jednym z lepszych wyników w kraju. Podczas Konwencji Krajowej, razem z Jackiem Iwanczem dołączyliśmy do Marcina Wacha, który do Rady Krajowej został wybrany, już w czasie Konwencji Regionu Dolnośląskiego. Tak więc Świdnica ma silną reprezentację w tym ciele statutowym partii. Czego oczekuję, czy czego się spodziewam po pracy w Radzie Krajowej? Na pewno większego wpływu na kierunek, w którym partia pójdzie. Przed nami trudny i ciężki czas maratonu przedwyborczego, w którym Nowoczesna zamierza wziąć udział w ramach Koalicji Obywatelskiej, niemniej z zachowaniem swojej liberalnej tożsamości. Koalicja musi być autentyczna, a będzie taka tylko wtedy, kiedy jej członkowie będą autentyczni. Jesteśmy z różnych środowisk i tę różnorodność należy podkreślać. Legalna i bezpieczna aborcja, prawa osób LGBT, rozdział państwa i Kościoła, proste i przejrzyste prawo podatkowe, „co nie jest zabronione, jest dozwolone”, wolne media, wolne sądy, przestrzeganie Konstytucji i praworządność, to nie są tylko hasła z protestów i ulotek, to i wiele innych ważnych spraw to DNA Nowoczesnej, do jakiej wstępowałem i w jakiej chcę być. Ufam, że z silną reprezentacją w Radzie Krajowej, Świdnica będzie miała większy wpływ na ogólnopolską politykę Nowoczesnej – przekonuje Lech Bokszczanin.

Poprzedni artykułDublet świdnickich bliźniaków w finale mistrzostw Polski! [FOTO]
Następny artykułDał się nabrać na niedopłatę. Podał oszustowi wszystko na tacy