Strona główna Sport Inne Dublet świdnickich bliźniaków w finale mistrzostw Polski!

Dublet świdnickich bliźniaków w finale mistrzostw Polski! [FOTO]

0

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci UKS-u Judo Świdnica, którzy z dużym powodzeniem wystartowali w rozgrywanych w ostatnią niedzielę, 3 kwietnia w Krotoszynie mistrzostwach Polski w sumo. Najlepiej wypadli bracia bliźniacy – Stanisław i Antek Romanikowie, którzy spotkali się w wielkim finale kategorii wagowej do 60 kg.

Krajowy czempionat odbywający się na ternie województwa wielkopolskiego rozgrywany był w kategoriach seniorów i seniorek, jak również juniorów oraz juniorek. Miasto Świdnica reprezentowała trójka zawodników z roczników 2004-2005. – Bardzo dużym, pozytywnym zaskoczeniem był finał braci bliźniaków z naszego klubu. W finale kategorii do 60 kg spotkali się bracia Antek i Staszek Romanikowie. Mistrzem Polski juniorów został Stanisław Romanik (4 walki wygrane, ilość zawodników 12). Srebrny medal wywalczył Antek, który w finale przegrał pojedynek ze swoim bratem bliźniakiem. Brązowy medal w kategorii do 80 kg wywalczył do tego Maciej Kot (bilans walk: 3 wygrane i 1 przegrana, ilość zawodników 16) – komentuje Bartłomiej Zamęcki, trener UKS-u Judo Świdnica.