Strona główna 0_Slider „Strzegomski Festiwal Dobroczynności” już niedługo. Przyjdź, wesprzyj akcję i baw się dobrze!

„Strzegomski Festiwal Dobroczynności” już niedługo. Przyjdź, wesprzyj akcję i baw się dobrze!

0

Moc atrakcji czekać będzie na uczestników Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności, który odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia. Dochód z trzydniowej imprezy organizowanej w szczytnym celu zostanie przekazany na rzecz potrzebujących mieszkańców Strzegomia.

Nie raz udowodniliście, że niemożliwe nie istnieje! To przecież w Strzegomiu odbywają się: budzące podziw, charytatywne przejazdy aut klasycznych, największe w Polsce charytatywne maratony Zumba Fitness, liczne akcje dobroczynne w szkołach, przedszkolach, instytucjach, piękne festyny, z których dochód zasila zbiórki najbardziej potrzebujących. To właśnie dzięki zaangażowaniu mieszkańców gminy Strzegom zebrano niewyobrażalną kwotę 9 mln na leczenie małej Amelki. To w gminie Strzegom mieszkają ludzie, którzy każdego dnia wierzą w lepsze jutro i nie zostawiają nikogo w potrzebnie. Jesteśmy dumni, że razem tworzymy taką wspaniałą społeczność – podkreślają organizatorzy „Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności”.

Trzydniowe wydarzenie, do udziału w którym organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców, odbędzie się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu w dniach 22-24 kwietnia. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz:

  • Amelki Gmyrek (rehabilitacja, wizyty specjalistów, specjalistyczny sprzęt),
  • Marcelinki Andreasik (nierefundowana terapia nowotworu mózgu),
  • Edyty Woźniak (specjalistyczna nierefundowana operacja),
  • Igora Turonia (rehabilitacja, specjalistyczny sprzęt medyczny).

Całe wydarzenie zostanie zainaugurowane w piątek, 22 kwietnia 24-godzinnym biegiem prof. Jana Chmury w towarzystwie mieszkańców, uczniów szkół i przedszkoli, reprezentacji grup sportowych, zawodowych, hobbistycznych oraz zaproszonych gości – wielkich gwiazd polskiego sportu, medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy.

W sobotę, 23 kwietnia na wszystkich chętnych czekają wspaniałe atrakcje: pokaz aut klasycznych, dmuchańce dla dzieci, kącik ukraińskich smaków (potrawy przygotowane przez Ukrainki mieszkające w Strzegomiu), festiwal food trucków, pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego, występy dzieci i młodzieży, finał 24-godzinnego biegu prof. Jana Chmury wraz z zaproszonymi gośćmi, wyjątkowy spektakl teatralny „Amelka i 9 wyzwań”. Sobotni spektakl teatralny „Amelka i 9 wyzwań” będzie można oglądać również we własnym domu – na profilach facebookowych gminy Strzegom i Strzegomskiego Centrum Kultury oraz na kanale gminy Strzegom w serwisie YouTube. Początek transmisji „na żywo” o godz. 17:30.

Z kolei w niedzielę, 24 kwietnia odbędzie się kolejna edycja niezwykle kolorowej, lubianej i roztańczonej imprezy, czyli Maraton Zumba Fitness. W tym dniu Strzegom stanie się charytatywną zumbową stolicą Polski.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułW ubiegłym roku przyjęli ponad 7700 zgłoszeń i wystawili niemal 620 mandatów. Świdnicka straż miejska ma już 31 lat
Następny artykułŚwidnicki zabytek czeka na ratunek. Co dalej z niszczejącym budynkiem dawnego młyna? [FOTO]