Strona główna 0_Slider Niedawno sami potrzebowali wsparcia, dziś chcą pomagać. Kiermasz w „Ważka Art Cafe”

Niedawno sami potrzebowali wsparcia, dziś chcą pomagać. Kiermasz w „Ważka Art Cafe”

0

Przez ponad 2 lata walczyli o realizację marzenia – otwarcie kawiarenki, połączonej z warsztatami dla swoich podopiecznych. Jednym ze sposobów pozyskiwania funduszy na ten cel były kiermasze, organizowane podczas każdej świdnickiej Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości. W najbliższą niedzielę kiermasz znów będzie, ale tym razem „Ważka Cafe” organizuje go nie dla swoich podopiecznych, ale dla uchodźców z Ukrainy.

Prowadzony przez Stowarzyszenie „Bliżej Ciebie” świdnicki Warsztat Terapii Zajęciowej daje szansę na rozwój 35 dorosłym osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Uczestnicy realizują się w pracowniach artystycznej, technicznej, krawieckiej, florystycznej, informatycznej i w pracowni komunikacji społecznej. – W 2014 roku kierownictwo naszej placówki pomyślało o rehabilitacji zawodowej podopiecznych i rozważało otwarcie kawiarenki. Parę lat to trwało, ale jesienią 2019 roku nieodpłatnie otrzymaliśmy ten lokal i rozpoczęliśmy nasze działania – przywoływała Antonowicz-Rak. Wtedy też ruszyły starania związane z uruchomieniem kawiarni połączonej z galerią rękodzieła. 5 lica 2021 kawiarenka została otwarta, a wraz z nią galeria rękodzieła.

Piękne przedmioty, wykonane przez podopiecznych WTZ, oraz ciasta będzie można kupić podczas kiermaszu 3 kwietnia w godzinach 9.00-14.00″ w kawiarence Ważka Art Cafe na świdnickim Rynku.

/red./

Poprzedni artykułNowe Przedszkole i Żłobek Chatka Małolatka już od września w Świdnicy
Następny artykułZderzenie na skrzyżowaniu Esperantystów ze Stęczyńskiego [FOTO]