Strona główna 0_Slider Kiermasz dla bezdomniaków ze Świdnicy i Ukrainy

Kiermasz dla bezdomniaków ze Świdnicy i Ukrainy [FOTO]

0

Wolontariusze i pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy zaprosili na przedświąteczny kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i utrzymanie psów oraz kotów, których przy Pogodnej 3 jest około 13.00. Tym razem tradycyjnej akcji towarzyszy zbiórka darów, które pojadą do Mikołajewa na Ukrainie.

Od godziny 11.00 kiermaszowi towarzyszy spore zainteresowanie. Odwiedzający mogą kupić ciasta, rękodzieło, zabawki, książki i schroniskowe gadżety – torby, koszulki, kubeczki czy breloki. Można także wziąć udział w loterii. Kiermasz stał się okazją do odwiedzenia zwierząt. Każdy może zwiedzić teren schroniska i otrzymać informację o podopiecznych. Być może dzisiaj zapadną decyzje o adopcji?

Schronisko włączyło się także w przygotowanie transportu do Mikołajewa, gdzie na pomoc czeka 200 psów i kotów, pozostających pod opieką jednej wolontariuszki. Z darami zaraz po świętach pojedzie Marek Miecznikiewicz, zaangażowany m.in. w wolontariat w świdnickim Schronisku dla Zwierząt. Karmę i leki można przynosić do 13 kwietnia. Mile widziane są datki, które pozwolą na zakup paliwa. Można je wpłacać na pomagam.pl.

Dzisiaj kiermasz potrwa do godziny 16.00.

/red./

Poprzedni artykułPożar mieszkania w Kalnie
Następny artykułZnakomite zawody i komplet punktów w starciu z faworytem