Strona główna Artykuł sponsorowany Domowe testy diagnostyczne – jakie badania można samodzielnie wykonać w domu?

Domowe testy diagnostyczne – jakie badania można samodzielnie wykonać w domu?

0

Stały rozwój medycyny i powszechny do niej dostęp spowodowały, że bez względu na to, czy udamy się do przychodni, czy też jesteśmy we własnym domu, możemy wykonać profesjonalne badania diagnostyczne. Nawet jeśli nie zdecydowaliśmy się na kontakt z lekarzem, taki wynik testów otrzymamy w ciągu kilku do kilkunastu minut. Jak to możliwe? Wszystko dzięki domowym testom diagnostycznym.

Badania w domowym zaciszu

            Testy diagnostyczne możemy zakupić w aptekach stacjonarnych bądź na specjalnie dedykowanych stronach internetowych, jak chociażby na samsiezbadaj.pl. Jeśli do tej pory sądziliście, że w domu nie możecie wykonać profesjonalnych badań, tak macie niepowtarzalną okazję zadbać o zdrowie we własnych czterech ścianach.

            Do wykonania badań potrzebujemy wyłącznie testu diagnostycznego oraz próbki biologicznej; w zależności od rodzaju testu, są one pobierane poprzez krew, ślinę, kał bądź wydzielinę z narządów intymnych. Wszystko to sprawia, że mamy pod ręką szeroki wachlarz możliwości dbania o zdrowie swoich i najbliższych.

            Jeśli trapią nas dolegliwości żołądkowe; mamy zaparcia, wzdęcia, bóle brzucha, warto przebadać się na możliwość zakażenia bakterią Helicobacter Pylori we krwi. To właśnie ona odpowiada za jedne z najczęstszych zakażeń naszego organizmu. Właściwy test do samokontroli dotyczy wykrywania przeciwciał IgG. Warto także pamiętać o badaniach na krew utajoną w kale – będącą jednym z pierwszych objawów nowotworów jelita grubego oraz owrzodzeń i zapaleń. Wskazane testy mają ponad 99% skuteczności wykrywania zaburzeń, występujących w organizmie i mogą skutecznie pomagać w diagnostyce chorób.

            Innymi badaniami, które warto wykonać, są te dotyczące zdrowia stref intymnych. Wiele osób czuje dyskomfort i onieśmielenie przed niektórymi rodzajami diagnoz. Domowe testy diagnostyczne powstały także po to, aby zadbać o komfort psychiczny badanych. Niektóre rodzaje zakażeń, czy to bakteryjnych, czy też grzybiczych, mogą występować bezobjawowo u mężczyzn (dotyczy to np. rzęsistka pochwowego), które z kolei będzie wyjątkowo nieprzyjemną dolegliwością u kobiet. Jeśli podejrzewamy u siebie lub partnera zakażenie, właściwy test antygenowy powinien pomóc. We własnym domu możemy wykonać także badanie na obecność wirusa HIV w organizmie.

Pełna kontrola i precyzyjna diagnoza

            Badania, które możemy wykonać w domu nie dotyczą wyłącznie diagnozowania jednostek chorobowych. Choć bez trudu możemy poznać poziom witaminy D w organizmie (niedobory mogą wskazywać na m.in. cukrzycę czy choroby układu kostnego i autoimmunologicznego) albo żelaza w organizmie (jego zbyt niski poziom wskazuje na anemię), tak jeśli planujemy rodzicielstwo, testy także okażą się wyjątkowo pomocne.

            Dzięki testom owulacyjnym z łatwością utworzymy kalendarz dni płodnych – a także wyznaczymy termin, w których szansa na zapłodnienie jest najwyższa. Z kolei badania hormonu gonadotropiny kosmówkowej precyzyjnie wskażą możliwość bycia w ciąży.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPonad 30 tysięcy złotych dla chorych dzieci. Są wyniki policyjnego festynu w Świdnicy
Następny artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19