Strona główna Artykuł sponsorowany Budowa inteligentnego mieszkania – Jak wygląda? Jakie są koszty?

Budowa inteligentnego mieszkania – Jak wygląda? Jakie są koszty?

0

Coraz częściej wiele osób ma w swoich domach systemy sterowania automatyką, urządzeniami. Tego typu rozwiązanie nazywane jest inteligentnym domem (smart home). Użytkownicy, którzy wcześniej nie mieli styczności z takimi rozwiązaniami zadają sobie pytania dotyczące kosztów za inteligentne mieszkanie labo też czy dobrym pomysłem jest wdrożenie rozwiązania inteligentnego budynku?  Aby odpowiedzieć na te pytania warto najpierw przeanalizować działanie takiego systemu i jego zalety.

Co to jest inteligentny dom? Ile kosztuje?

Inteligentny dom Poznań to rozwiązanie polegające na zarządzaniu urządzeniami domowymi za pomocą specjalnego pilota, telefonu, tabletu czy też przełącznika. Urządzenia takie jak telewizor, kino domowe, piec, rolety mogą być odpowiednio sterowane. Z użyciem pilota możemy otwierać bramę i ją zamykać. Siedząc wygonie na kanapie jesteśmy w stanie wyłączyć, włączyć, piec, ustawić odpowiednią temperaturę czy też dostosować oświetlenie do pory dnia i nie tylko.

Ile kosztuje inteligentny system? To zależy, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy. Możemy zlecić wykonanie całości systemu specjalistycznej firmie lub też samodzielnie dokonać montażu najistotniejszych elementów. W ten sposób zmniejszymy koszty przy instalacji.

Rozpoczęcie prac możemy rozpocząć na przykład od montażu przekaźnika do sterowania oświetleniem albo też czujnika monitorującego temperaturę w danym pomieszczeniu. Pozostały etap instalacji możemy zaplanować na później. W ten sposób nie odczujemy aż tak gwałtownych wydatków związanych z instalacją sprzętów.

Jeżeli decydujemy się na montaż instalacji we własnym zakresie, to w takim wypadku możemy zacząć nawet z budżetem kilkudziesięciu złotych, tak aby na początek zakupić podstawowe elementy takie jak przekaźnik albo też włącznik WiFI.

Najprostszy system można zbudować już w granicach kilkunastu tysięcy złotych. Górnej granicy w tym wypadku nie ma. Koszt rozbudowy smart home może wynosić nawet 125 000 zł. Warto zaznaczyć, że Inteligentne mieszkanie w przyszłości ma generować zyski, które będą w stanie pokryć koszty naszej inwestycji. Przy odpowiednim i optymalnym używaniu technologii czas zwrotu może wynieść około 10-17 lat.

W jakim celu stosuje się inteligentny system? 

Inteligentny dom jako nowoczesna instalacja umożliwia:

  • Zmniejszenie kosztów dotyczących opłat za prąd, ogrzewanie;
  • Chroni przed intruzami;
  • Zabezpiecza mieszkanie, przedsiębiorstwo przed różnymi zdarzeniami losowymi.

Istotną korzyścią instalacji smart jest to, że można w szybki oraz łatwy sposób ustawić w tego typu systemie co tylko chcemy bez zbędnych kosztów. Istnieje również możliwość skonfigurowania danego urządzenia tak, aby było dopasowane do naszego stylu życia

System smart home stosowany w domu, firmie gwarantuje bezpieczeństwo. Na przykład kiedy jesteśmy poza domem przez dłuższy czas możemy zaprogramować włączniki światła w taki sposób aby włączały oświetlenia o danych porach, tak by imitować obecność domownika w mieszkaniu.

Stosując Inteligentne gniazdka możemy bez potrzeby wracania do domu wyłączyć na przykład żelazko, telewizor albo też wentylator. Wystarczy tylko jedno kliknięcie.

Używając w swoim smart home kamery IP jesteśmy w stanie podglądać co dzieje się w naszym mieszkaniu lub poza nim. Wystarczy dostęp do Internetu by mieć nadzór na dom czy też przedsiębiorstwo.

Kamera domowa to również idealny sprzęt do monitorowania na przykład naszych zwierzątek podczas gdy my przebywamy poza domem.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNiespełna tysiąc nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Raport ministerstwa zdrowia
Następny artykułForum Zawodów po raz drugi. Uczniowie rozglądali się za przyszłymi szkołami i zawodami [FOTO]