Strona główna Wydarzenia Świdnica Forum Zawodów po raz drugi. Uczniowie rozglądali się za przyszłymi szkołami i...

Forum Zawodów po raz drugi. Uczniowie rozglądali się za przyszłymi szkołami i zawodami [FOTO]

0

Już po raz drugi zorganizowane zostało Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej, które adresowane jest do ósmoklasistów z terenu Świdnicy. Podczas targów uczniowie stojący przed wyborem szkoły ponadpodstawowej mogli zapoznać się z ofertą świdnickich szkół technicznych i branżowych, porozmawiać z przedstawicielami lokalnych firm oraz skorzystać ze wsparcia profesjonalnych doradców zawodowych.

Pierwsza edycja targów odbyła się w maju 2019 roku. Jak tłumaczą organizatorzy przedsięwzięcia, forum ma na celu zapoznanie z ofertą edukacyjną, w szczególności tych uczniów, którzy planują kolejny etap kształcenia w szkołach technicznych i branżowych. Ważnym elementem forum jest też możliwość spotkania z pracodawcami naszego miasta i powiatu oraz możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa.

W czwartek, 28 kwietnia w Klubie Bolko swoje stoiska wystawili: Branżowa Szkoła I Stopnia „Rzemieślnik”, Centrum Kształcenia Zawodowego, Technikum Ortopedyczne w Świdnicy, Technikum Weterynaryjne w Świdnicy, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy, Zespół Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy, Zespół Szkół Mechanicznych im. Mikołaja Kopernika w Świdnicy, Zespół Szkół Nr 1 w Świdnicy, DBI Plastics, Electrolux, Hager, KRAUSE i Sonel SA.

Organizatorami wydarzenia byli Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy, Urząd Miejski w Świdnicy oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

/opr. mn/

Poprzedni artykułBudowa inteligentnego mieszkania – Jak wygląda? Jakie są koszty?
Następny artykułNerki damskie do sportowych stylizacji