Strona główna 0_Slider 24-godzinny bieg na inaugurację Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności

24-godzinny bieg na inaugurację Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności [FOTO]

0

Przez trzy dni mieszkańcy Strzegomia i zaproszeni goście będą się bawić podczas Festiwalu Dobroczynności, który jest podziękowaniem za wyjątkową mobilizację, dzięki której udało się zebrać ponad 9 milionów złotych na terapię genową dla Amelki Gmyrek. Święto również dedykowane jest Amelce, ale także innym potrzebującym pomocy mieszkańcom miasta i gminy.

W piątek, 22 kwietnia 24-godzinnym festiwal rozpoczął się biegiem prof. Jana Chmury, znakomitego maratończyka. któremu towarzyszyli uczniowie  szkół z Jaroszowa i strzegomskiej „trójki”, a także strażacy z OSP i wiceburmistrz Tomasz Marczak. Na bieżnię Ośrodka Sportu i Rekreacji wybiegnie także olimpijka i mistrzyni Polski w wieloboju oraz trójskoku Urszula Włodarczyk.

W sobotę, 23 kwietnia na wszystkich chętnych czekać będzie moc atrakcji: pokaz aut klasycznych, dmuchańce dla dzieci, kącik ukraińskich smaków (potrawy przygotowane przez Ukrainki mieszkające w Strzegomiu), festiwal food trucków, pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego, występy dzieci i młodzieży, finał 24-godzinnego biegu prof. Jana Chmury wraz z zaproszonymi gośćmi, wyjątkowy spektakl teatralny „Amelka i 9 wyzwań”. Sobotni spektakl teatralny „Amelka i 9 wyzwań” będzie można oglądać również we własnym domu – na profilach facebookowych gminy Strzegom i Strzegomskiego Centrum Kultury oraz na kanale gminy Strzegom w serwisie YouTube. Początek transmisji „na żywo” o godz. 17.30.

Z kolei w niedzielę, 24 kwietnia odbędzie się kolejna edycja niezwykle kolorowej, lubianej i roztańczonej imprezy, czyli Maraton Zumba Fitness. W tym dniu Strzegom stanie się charytatywną zumbową stolicą Polski. Wszystkie wydarzenia odbędą się na terenie Osrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 2 w Strzegomiu.

Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz: Amelki Gmyrek (rehabilitacja, wizyty specjalistów, specjalistyczny sprzęt), Marcelinki Andreasik (nierefundowana terapia nowotworu mózgu), Edyty Woźniak (specjalistyczna nierefundowana operacja) oraz Igora Turonia (rehabilitacja, specjalistyczny sprzęt medyczny).

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZamiast zysku ze sprzedaży kurtki, była spora strata
Następny artykułUkraińskie malarki dla ukraińskiej armii. Wystawa w świdnickiej wieży ratuszowej [FOTO]