Strona główna Kultura Ukraińskie malarki dla ukraińskiej armii. Wystawa w świdnickiej wieży ratuszowej

Ukraińskie malarki dla ukraińskiej armii. Wystawa w świdnickiej wieży ratuszowej [FOTO]

0

Różni je styl, techniki, ale łączy wrażliwość. Dziś, gdy artyści w Ukrainie znaleźli się w dramatycznej sytuacji, nie złamują rąk i swoją sztuką chcą wesprzeć walczących o wolność rodzinnego kraju.

Dzięki wsparciu Świdnickiego Ośrodka Kultury w świdnickiej wieży ratuszowej została dzisiaj otwarta wystawa prac Oleny Suriny mieszkającej od lat w Świdnicy, Krystyny Pyszcz i Anastazji Konnyk z Ivano-Frankiwska oraz Maryny Bonder-Tworowskiej ze Lwowa. Widzowie mogli obejrzeć obrazy i grafiki. – Wszystkie są na sprzedaż – zachęcał Robert Kukla, kurator wystawy.

W imieniu wszystkich autorek gości witała Anastazja Konnyk, tłumacząc nieobecność pozostałych wyjazdami do Ukrainy. – My z dziewczynami chciałyśmy w czymś pomóc – tłumaczyła zorganizowanie wystawy. – Nie możemy siedzieć i tylko słuchać wiadomości. Cały czas jest potrzebna odzież i sprzęt dla naszych żołnierzy. Chcemy, by nasze prace były oglądane i trafiły do domów. Nie sprzedajemy ich dla siebie, ale dla naszych żołnierzy – podkreślała artystka.

Wystawa na I piętrze wieży ratuszowej będzie czynna do 4 maja. W sprawie zakupu prac można się kontaktować od pon. do pt. ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykuł24-godzinny bieg na inaugurację Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności [FOTO]
Następny artykułStartuje 50. Rajd Świdnicki-Krause. Będą utrudnienia [FOTO, VIDEO, MAPKI, SZCZEGÓŁY]