Strona główna 112 Zamiast zysku ze sprzedaży kurtki, była spora strata

Zamiast zysku ze sprzedaży kurtki, była spora strata

0

Kolejna osoba dała się zwieść oszustowi i skorzystała z linku do płatności, który okazał się drogą do utraty pieniędzy z konta. Mężczyzna jak na tacy podał wszystkie dane i kody dostępu do swojego konta.

Do świdnickiej komendy zgłosił  się 52-latek, który został  oszukany w trakcie transakcji internetowej. Mężczyzna  wystawił  do sprzedaży na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych kurtkę motocyklową za kwotę 90 zł.  Na odzew zainteresowanego nie trzeba było długo czekać, bo szybko odezwała się osoba chętna, by zakupić wystawiony towar. Osoba sprawiała wrażenie bardzo zainteresowanej i dlatego, by wszystko trwało jak najszybciej, wysłała link, żeby 52-latek mógł odebrać pieniądze za towar. Link wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedający otworzył go. Następnie uzupełnił formularz  – wpisując tam login i hasło do bankowości elektronicznej, a także swój nr PESEL, niestety spowodowało to, że przestępcy uzyskali dostęp do konta bankowego mężczyzny oraz zgromadzonych  tam środków. Gdy już po całej transakcji 52-latek zalogował  się na swoje konto, okazało się, że ktoś dokonał nieautoryzowanej wypłaty z konta  łącznie na kwotę 1100 złotych – opisuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Świdniccy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę w trakcie operacji bankowych i przypominają, żeby nie podawać loginów i haseł swojej bankowości elektronicznej.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułZderzenie osobówki z ciężarówką na łączniku autostradowym. Jedna osoba trafiła do szpitala [FOTO]
Następny artykuł24-godzinny bieg na inaugurację Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności [FOTO]