Strona główna 0_Slider Zmiany w Świdnickim Centrum Pomocy Ukrainie

Zmiany w Świdnickim Centrum Pomocy Ukrainie

0

Od czwartku, 10 marca zmieniają się godziny pracy Centrum Pomocy Ukrainie. Od poniedziałku do piątku dary dla uchodźców przyjmowane i wydawane będą w punktach przy ulicy Długiej 33 oraz ulicy Folwarcznej 2 w godzinach od 9.00 do 17.00, natomiast w sobotę od godziny 8.00 do 14.00 czynny będzie tylko punkt przy Długiej.

– Już ponad 600 Ukraińców (stan na 8 marca) zgłosiło się po pomoc do Świdnickiego Centrum Pomocy Ukrainie. Dary dla uchodźców nadal można przynosić do budynku przy ul. Długiej 33 oraz do budynku po Szkole Podstawowej nr 105 przy ul. Folwarcznej 2. Do pierwszego z punktów prosimy dostarczać rzeczy w niewielkiej ilości, natomiast do drugiego – te o większych gabarytach i ilości – zachęca Urząd Miejski w Świdnicy.

To co jest potrzebne, to przede wszystkim: żywność z długim terminem ważności do spożycia, m.in. konserwy, dania gotowe (np. zupy gorący kubek, dania błyskawiczne), mleko, olej, kawa. Mile widziane będą także koce, śpiwory, kołdry, poduszki i pościel.

Osoby, które chcą udzielić pomocy uchodźcom z Ukrainy proszone są o kontakt z Centrum Pomocy Ukrainie w Świdnicy pod numerami telefonów: 74/856 29 97 i 74/856 29 96. Wolontariusze obsługujący infolinię będą również udzielać informacji o aktualnych potrzebach.

Urząd Miejski przypomina również, że utworzony został specjalny e-mail – [email protected]. Można tu zgłaszać chęć udzielenia pomocy obywatelom Ukrainy, ale także zwrócić się z prośbą o jej otrzymanie.

Miasto uruchomiło także zbiórkę środków finansowych, dzięki której będzie można udzielić pomocy uchodźcom, którzy już w Świdnicy są i tym, którzy  przyjadą. Wpłaty darowizn można dokonywać na numer subkonta Urzędu Miejskiego w Świdnicy:

93 1240 4142 1111 0011 1201 6259.

/inf. UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułSpecjalna infolinia dla uchodźców/Спеціальна гаряча лінія для біженців
Następny artykułKwesta na Dzień dla Kobiet Ukrainy, kiermasz dla dzieci. Świdniczanie nie szczędzą sił