Strona główna 0_Slider Kwesta na Dzień dla Kobiet Ukrainy, kiermasz dla dzieci. Świdniczanie nie szczędzą...

Kwesta na Dzień dla Kobiet Ukrainy, kiermasz dla dzieci. Świdniczanie nie szczędzą sił

0

Ponad 30 wolontariuszy wyruszyło na ulice Świdnicy, by wziąć udział w ogólnopolskiej kweście PCK na rzecz kobiet z Ukrainy, a 7 marca migiem rozeszły się ciasta, upieczone na kiermasz w I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy.

W Kasprowiczu dzięki sprzedaży wypieków udało się zebrać 1300 złotych. Cała kwota trafi na konto UNICEF, który niesie pomoc dzieciom pozostającym w Ukrainie. Akcję zorganizował szkolny Klub Młodych UNICEF.

Fot. udostępnione przez I LO w Świdnicy

8 marca w Dniu Kobiet na rzecz pomocy Ukrainek kwestę prowadzili wolontariusze PCK. W Świdnicy do akcji włączyli się uczniowie III i II LO oraz SIM PCK. Do 36 puszek udało się zebrać w sumie 6 801,48 zł. Połowa tej kwoty trafi na ogólnopolską akcję pomocy dla Ukrainy, prowadzoną przez PCK. Druga połowa zostaje w Świdnicy i po odliczeniu 10% na koszty koła PCK w Świdnicy zostanie przeznaczona na zakup rzeczy potrzebnych Ukraińcom, którzy schronienie znaleźli w Świdnicy. – Co kupić, zdecyduje według potrzeb świdnickie Centrum Pomocy Ukrainie – informuje Teresa Borek z PCK.

/red./

Poprzedni artykułZmiany w Świdnickim Centrum Pomocy Ukrainie
Następny artykułUtopił psa w Parku Centralnym. W urzędzie wymachiwał kijem od szczotki i pilotem. Groził, że wszystkich pozaraża koronawirusem