Strona główna 0_Slider „Urzędowe zagłębie” ma się powiększyć. Świdnicka prokuratura planuje budowę nowej siedziby

„Urzędowe zagłębie” ma się powiększyć. Świdnicka prokuratura planuje budowę nowej siedziby [FOTO]

0

Przy ulicy gen. Augusta Emila Fieldorfa ma powstać nowa siedziba Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. W ubiegłym tygodniu za blisko trzy miliony złotych zakupiono działkę pod planowaną budowę. Obecnie trwa ustalanie harmonogramu realizacji tej inwestycji.

W rejonie ulic Marii Skłodowskiej-Curie, gen. Leopolda Okulickiego oraz Armii Krajowej mieści się obecnie szereg instytucji administracji państwowej i samorządowej. W budynkach położonych w „urzędowym zagłębiu” ulokowało się Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Powiatowy Urząd Pracy, Urząd Stanu Cywilnego, Urząd Skarbowy oraz Sąd Rejonowy w Świdnicy. Od kilku lat mówi się też o planach budowy nowego budynku sądu, który miałby powstać przy ulicy Inwalidów Wojennych, w miejscu obecnych garaży i tymczasowego parkingu. Przenosinami zainteresowana jest również Prokuratura Okręgowa w Świdnicy.

W czwartek, 10 marca prezydent Beata Moskal-Słaniewska i prokurator okręgowy Wiesław Dworczak podpisali akt notarialny sprzedaży nieruchomości – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu. Za teren o powierzchni 1,2657 ha przy ulicy gen. Augusta Emila Fieldorfa miasto uzyskało blisko 2 mln 884 tys. złotych. – Zgodnie z zapisami obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość znajduje się na terenie zabudowy usługowej. W miejscu tym wybudowana zostanie nowa siedziba Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, a docelowo również Prokuratury Rejonowej w Świdnicy – wskazuje Dzwonkowska.

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy zakupiła od Urzędu Miejskiego w Świdnicy rzeczoną działkę. Obecnie trwają ustalenia dotyczące harmonogramu realizacji inwestycji związanej z zagospodarowaniem tej działki, na której ma powstać siedziba Prokuratury Okręgowej – potwierdza Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy świdnickiej prokuratury.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWyłonili najlepszych siatkarzy [FOTO]
Następny artykułŚwidniczanie tuż za dolnośląskim podium