Strona główna Sport Piłka ręczna Świdniczanie tuż za dolnośląskim podium

Świdniczanie tuż za dolnośląskim podium

0

Za nami ostatnie mecze sezonu 2021/2022 w Dolnośląskiej Lidze Młodzików. Świdnicki Klub Piłki Ręcznej jako jedyny wprowadził do grupy finałowej obie swoje drużyny. Do choćby jednego medalu zabrakło bardzo niewiele, ale sezon uznać należy za udany.

W sezonie 2021/2022 w Dolnośląskiej Lidze Młodzików wzięło udział 16 drużyn. Mistrzem regionu została Siódemka Miedź Legnica, druga lokata przypadła Moto-Jelczowi Oława, a trzecia Żagwi Dzierżoniów. Grający górnym rocznikiem ŚKPR I trenera Maksymiliana Palenia zameldował się na czwartym miejscu z zaledwie punktem straty do trzeciej Żagwi. Nasz bilans w grupie finałowej to 4 zwycięstwa, 6 porażek, a w całym sezonie 9-1-6. Grający dolnym rocznikiem ŚKPR II trenera Krzysztofa Terebuna zakończył ligę na szóstej lokacie. Bilans w grupie finałowej to 4-6, a w całym sezonie 9-1-6.

Końcówka sezonu była bardzo intensywna i emocjonująca. W niedzielę, 13 marca oba nasze zespoły rozegrały mecze we własnej hali. Cel był jasny: zwycięstwo młodszej drużyny ŚKPR-u z Żagwią Dzierżoniów i triumf starszej z Moto-Jelczem Oława dałyby tym drugim co najmniej brązowy medal. Zaczęło się kapitalnie, bo „dwójka” bardzo pewnie ograła Żagiew 35:27 (20:14). Świdniczanie od początku zdominowali rywali prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty. Niestety, starszy zespół nie dołożył swojej cegiełki i uległ gościom z Oławy 29:38 (14:15). Po fatalnym początku (1:6) Szare Wilczki zwarły szeregi i jeszcze w pierwszej połowie nie tylko odrobiły straty, ale nawet na moment wyszły na prowadzenie (14:13). Jednak po zmianie stron inicjatywę wyraźnie przejęła drużyna z Oławy.

Patent na zespół z Oławy znalazł ŚKPR II, który w poniedziałek, 14 marca w ostatnim swoim występie w tym sezonie zdecydowanie wygrał 32:27 (16:12). Wygrana odniesiona została w sposób bardzo przekonujący. Po wyrównanych dwudziestu minutach świdniczanie zdominowali rywali i błyskawicznie zbudowali przewagę sięgającą nawet 10 trafień. W końcówce Moto Jelcz zmniejszył nieco straty, ale zwycięstwo Szarych Wilczków nie było zagrożone.

ŚKPR II Świdnica – Żagiew Dzierżoniów 35:27 (20:14)

ŚKPR II: Anioł – Surma 10, Czerwiński 9, D. Błaszczyk 5, Marek 4, Mitek 3, Bagiński 2, Szczygieł 1, Choiński 1, Ruszaj, Czapla

ŚKPR I Świdnica – Moto Jelcz Oława 29:38 (14:15)

ŚKPR I: Szwaczek – Bieryt 10, Polus 6, Walczak 5, Sz. Paluch 4, Bednarz 2, Kotarba 2, Słomiński, Walaszczyk

ŚKPR II Świdnica – Moto Jelcz Oława 32:27 (16:12)

ŚKPR II: Anioł – Czerwiński 11, Mitek 8, Surma 6, D. Błaszczyk 4, Bagiński 1, Marek 1, Ruszaj 1, Choiński, Czapla

Poprzedni artykuł„Urzędowe zagłębie” ma się powiększyć. Świdnicka prokuratura planuje budowę nowej siedziby [FOTO]
Następny artykułŚwiebodzice zerwały współpracę z miastem partnerskim na Białorusi