Strona główna Sport Siatkówka Wyłonili najlepszych siatkarzy

Wyłonili najlepszych siatkarzy [FOTO]

0

W poniedziałek, 14 marca w hali Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy rozegrane zostały zawody siatkarskich czwórek chłopców klas szóstych. Do turnieju organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zgłosiły się trzy reprezentacje świdnickich podstawówek, które rywalizowały między sobą systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Aby aktywizować większą ilość zawodników w tej dyscyplinie sportu, system rozgrywek polega na grze w pierwszym secie czwórką zawodników plus rezerwowy, natomiast w drugim secie gra kolejna czwórka drużyny plus rezerwowy. W ewentualnym tie-breaku dozwolony jest już dowolny skład na boisku. W świdnickiej rywalizacji mini-siatkówki składów czteroosobowych najlepiej wypadli zawodnicy z SP 8, którzy jedynie z drużyną SP 6 musieli zwycięsko kończyć spotkanie dopiero w tie-breaku. Mecz o drugie miejsce pomiędzy reprezentacjami SP 6 i SP 4 tylko w pierwszym secie był bardzo wyrównany. Drugą odsłonę „szóstka” wygrała już łatwo, zdobywając drugie miejsce na podium – komentuje Waldemar Kurek ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na zakończenie turnieju organizator przygotował dla drużyn pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Aron Podolski (SP 4), Filip Przyborowski (SP 6) i Michał Słowikowski (SP 8).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 8 – 10 pkt
2. SP 6 – 8 pkt
3. SP 4 – 7 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułPowstaną dwa kolejne oddziały przygotowawcze dla uczniów z Ukrainy
Następny artykuł„Urzędowe zagłębie” ma się powiększyć. Świdnicka prokuratura planuje budowę nowej siedziby [FOTO]