Strona główna 0_Slider Strzegomski Festiwal Dobroczynności. Charytatywna impreza już za miesiąc!

Strzegomski Festiwal Dobroczynności. Charytatywna impreza już za miesiąc!

0

Moc atrakcji czekać będzie na uczestników Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności, który odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia. Dochód z trzydniowej imprezy organizowanej w szczytnym celu zostanie przekazany na rzecz potrzebujących mieszkańców Strzegomia.

Nie raz udowodniliście, że niemożliwe nie istnieje! To przecież w Strzegomiu odbywają się: budzące podziw, charytatywne przejazdy aut klasycznych, największe w Polsce charytatywne maratony Zumba Fitness, liczne akcje dobroczynne w szkołach, przedszkolach, instytucjach, piękne festyny, z których dochód zasila zbiórki najbardziej potrzebujących. To właśnie dzięki zaangażowaniu mieszkańców gminy Strzegom zebrano niewyobrażalną kwotę 9 mln na leczenie małej Amelki. To w gminie Strzegom mieszkają ludzie, którzy każdego dnia wierzą w lepsze jutro i nie zostawiają nikogo w potrzebnie. Jesteśmy dumni, że razem tworzymy taką wspaniałą społeczność – podkreślają organizatorzy „Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności”.

Trzydniowe wydarzenie, do udziału w którym organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców, odbędzie się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu w dniach 22-24 kwietnia. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz:

  • Amelki Gmyrek (rehabilitacja, wizyty specjalistów, specjalistyczny sprzęt),
  • Marcelinki Andreasik (nierefundowana terapia nowotworu mózgu),
  • Edyty Woźniak (specjalistyczna nierefundowana operacja),
  • Igora Turonia (rehabilitacja, specjalistyczny sprzęt medyczny).

Program „Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności”:

22 kwietnia, piątek:

godz. 16:00, OSiR Strzegom
Wydarzenie zainauguruje 24-godzinny bieg profesora J. Chmury w towarzystwie mieszkańców, uczniów szkół i przedszkoli, reprezentacji grup sportowych, zawodowych, hobbistycznych oraz zaproszonych gości – mistrzów świata i olimpijczyków.

23 kwietnia, sobota:
OSiR Strzegom

  • od godz. 12:00 – rozmaite atrakcje: pokaz aut klasycznych, dmuchańce dla dzieci, festiwal food trucków, pokazy strażackie, występy dzieci i młodzieży,
  • godz. 16:00 – wspólne kibicujemy podczas finału 24-godzinnego biegu prof. J. Chmury wraz z zaproszonymi gośćmi,
  • godz. 17:30 – wyjątkowy spektakl teatralny „Amelka i 9 wyzwań – siła granitowego serca” na podstawie bajeczki wydanej dla Amelki Gmyrek, w której aktorami będą uczniowie LO Strzegom, radni gminy Strzegom, wolontariusze oraz zaproszone gwiazdy jak: Emilia Karkowska i Rafał Kubacki,
  • To nie koniec atrakcji! W sobotę po spektaklu odbędzie się wyjątkowa potańcówkadyskotekę dla wszystkich, bez względu na wiek!

24 kwietnia, niedziela
OSiR Strzegom

Maraton Zumba Fitness – po raz kolejny Strzegom stanie się charytatywną zumbową stolicą Polski. Podczas VII już edycji maratonu Zumba Love na scenie zatańczą najlepsi instruktorzy z Dolnego Śląska porywając do zabawy miłośników tańca.

/opr. mn/

Poprzedni artykułDylatacja – w jaki sposób zabezpieczyć?
Następny artykuł4 sposoby jak jeść burgera